AMD запатентувала FPGA, який може бути використаний для універсального Майнінг

Корпорація Intel недавно витратила рекордну суму на покупку Altera - розробника програмованих матриць (FPGA), які здатні замінювати собою спеціалізовані процесори в тих ситуаціях, коли випуск останніх недоцільний економічно.

Що характерно, процесорний гігант залишить за Altera право використовувати архітектуру ARM.

Компанія AMD, якщо вірити одній з патентних публікацій, ще в кінці минулого року заявила про наміри зареєструвати за собою право на використання конфігурованих матриць FPGA з багатоярусної пам'яттю, що нагадує HBM. Як і у випадку з графічним процесором, розміщення швидкісної пам'яті поруч з обчислювальними блоками дозволить істотно підвищити швидкодію програмованих матриць.

Для Майнер цьому може означати появу нового класу обчислювальних пристроїв з великою кількістю швидкої пам'яті, що дозволить більш ефективно Майні ті криптовалюта, які стійкі до існуючих ASIC Майнер.

Крім того, FPGA можна навчити Майні іншу криптовалюта, просто змінивши прошивку, що для ASIC Майнер недоступно.

Патент був опублікований на початку червня цього року. Оскільки він описує лише концептуальне рішення, говорити про архітектуру конкретних функціональних блоків можна.

Проте, якщо задумку все-таки вдасться реалізувати на практиці в найближчі три роки, то відповідні програмовані матриці напевно отримають обчислювальні ядра з архітектурою Zen, а пам'ять буде ставитися до покоління HBM2 або більш пізнього.


Джерело


10. 08. 2015