AMD і NVIDIA заробили на Майнер майже мільярд доларів

Активне скуповування кирок і лопат, яка почалася під час золотої лихоманки, дозволила розбагатіти їх продавцям. Деякі інвестори порівнюють це з тим, як кріптовалютний бум, який спостерігається зараз, відбивається на прибутку компаній, що продають відеокарти і інші пристрої для Майнінг.

Так, акції найбільших розробників графічних архітектур Nvidia і AMD виросли на 14% і 27% з початку червня. Відкрите AMD найбільш популярні у Майнер ефіру, який за останні півроку зріс в ціні в кілька разів. За словами аналітиків, попит з боку Майнер викликав тимчасовий дефіцит деяких відеокарт.

За оцінками аналітика RBC Capital Markets Мітча Стіва (Mitch Steves), AMD і NVIDIA отримали $ 875 млн додаткового прибутку за рахунок буму Майнінг криптовалюта, що можна порівняти з усією виручкою AMD за 2016 рік і половині квартальної виручки Nvidia .

Однак аналітики радять інвесторам бути обачними, оскільки ніхто не знає, як довго триватиме золота лихоманка: якщо Майнер перестануть купувати відеокарти, продажу компаній істотно знизяться. Зараз ціна ефіру впала вдвічі в порівнянні з максимумом червня, а складність видобутку зросла втричі. Це означає, що Майнер дуже скоро перестануть масово скуповувати відеокарти. Деякі експерти стверджують, що вони перейдуть на пристрої ASIC, аналогічні використовуваним для Майнінг біткоіни - це лише питання часу. Однак, про розробку Майнер для ефіру поки нічого не відомо.

В Nvidia відмовилися коментувати можливість використання кріптовалютного ринку для збільшення прибутку.В AMD заявили, що компанія зосередиться на відкритих для геймерів.