Alibaba створює хмарний сервіс на блокчейне

На яка нещодавно відбулася в Шанхаї конференції інформаційних технологій YunQi платформа онлайн-платежів Alipay оголосила про можливість надання хмарного сервісу, заснованого на технології блокчейна. Alipay належить корпорації Alibaba - сьомий за величиною інтернет-компанії в світі і найвідомішою китайської корпорації електронної торгівлі.

Корпорація з Ханчжоу стала проявляти інтерес до технології блокчейна після того, як вивчила програми провідних фінансових організацій, таких як Nasdaq, інтегрували додатки на основі блокчейна в фінансовий сектор.

Прозора і децентралізована технологія блокчейна дозволяє всім користувачам мережі відправляти однорангові транзакції без залучення третіх сторін. Незалежність мережі від посередників значно скорочує компаніям витрати, пов'язані з відправкою платежів.

Цінність інформації, що зберігається

"Якщо блокчейн буде широко використовуватися, а кількість застосовують технологію компаній збільшуватися, звичайні люди теж почнуть в цьому брати участь. Це призведе до можливості зберігання в ньому будь-якої інформації", - говорить віце-президент Alibaba Group і президент науково-дослідного інституту Гао Хонбінг (Gao Hongbing).

На сьогоднішній день послугами Alipay користуються понад 350 мільйонів зареєстрованих користувачів, в добу відбувається більше 80 мільйонів транзакцій. Головна платіжна мережа Китаю контролює близько 80% всього ринку мобільних платежів країни і надає послуги 109 мільйонам активних користувачів на своїй платформі Alipay Wallet.

Розвиток хмарних технологій, інфраструктури інтернету і фінансових платформ, подібних Alipay, привело в останньому кварталі 2015 року до збільшення доходу компанії на 128% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Як відповідь на постійно зростаючий попит на прості і в той же час надійні фінансові майданчики для обробки і здійснення дешевих платежів, Alipay планує запустити хмарну платформу, засновану на блокчейне.

Зростаюча популярність Alipay

В минулому році багато міжнародних корпорацій стали пропонувати клієнтам платформу Alipay в якості однієї з основних платіжних опцій. Так, найбільша за кількістю напрямків авіакомпанія United Airlines оголосила, що вона офіційно інтегрує Alipay в свою систему.

Провідна мережа японських роздрібних магазинів Kintetsu також оголосила про подання китайської платіжної платформи в чотирьох своїх магазинах в Осаці.

"Alipay - це платіжна платформа, яка налічує понад 400 мільйонів користувачів ... Покупці з Китаю зможуть використовувати додаток Alipay в своїх мобільних телефонах для оплати товарів, які вони купують в наших магазинах, що буде для них дуже зручно", - говорить Акі Шокіоку (Aki Shokyoku), директор з міжнародних відносин компанії Kintetsu.

В Alipay досі не вирішили, чи будуть вони інтегрувати мережу біткоіни або розробляти власну незалежну мережу блокчейна. Присутній на конференції YunQi представник компанії дав чітко зрозуміти, що Alipay з великою часткою ймовірності представить заснований на блокчейне хмарний платіжний сервіс вже в 2016 році.

Якщо команда Alipay успішно інтегрує біткоіни в свою платформу, це дозволить 400 мільйонам клієнтів системи використовувати біткоіни для здійснення міжнародних платежів і транзакцій.Мабуть, це могло б стати найбільшою за обсягом інтеграцією біткоіни на сьогоднішній день. Однак, з огляду на ситуацію, що в мережі біткоіни ситуацію з масштабуванням, китайська корпорація ймовірно запустить власний блокчейн.