Олексій Навальний приймає пожертвування в біткоіни

Опозиційний політик Олексій Навальний почав збір пожертвувань для участі у виборах президента Росії 2018 року на своєму сайті. До відкриття офіційного виборчого рахунку можна внести кошти на електронні гаманці начальника виборчого штабу Леоніда Волкова, який вже очолював кампанію Навального на виборах мера Москви в 2013 році.

Ймовірно, Навальний піде на президентські вибори як самовисуванець, так як його Партія Прогресу не має реєстрації. Можливо також його участь як об'єднаного кандидата від опозиції, яка до цих пір не могла похвалитися єдністю в питаннях обрання лідера. На звання "головного суперника Путіна" претендують також Григорій Явлінський і Михайло Ходорковський.

Пожертвування приймаються на банківську карту, Яндекс. гроші, PayPal і гаманець біткоіни. З моменту офіційного відкриття кампанії 13 грудня, менш ніж за добу на адресу 3QzYvaRFY6bakFBW4YBRrzmwzTnfZcaA6E на момент публікації надійшло близько 5. 9 BTC, що становить приблизно 275 тисяч рублів.

Російське кріптовалютное співтовариство може починати поповнювати "скарбничку". Втім, це можуть без проблем робити і жителі інших країн, адже біткоіни на сьогодні - найбільш незалежна, і, найголовніше - відкрита платіжна система в світі. Особливо, з урахуванням постійного розвитку засобів відстеження транзакцій в публічних блокчейнах.

Під час виборів до Державної Думи, що пройшли у вересні 2016 року, пожертвування в біткоіни також брала Партія Роста, про що було оголошено її лідером Борисом Титовим.Також брав біткоіни і член цієї партії омбудсмен Дмитро Маринич.