Олексій Архипов: мастерчейном будуть користуватися всі

Технологія блокчейна отримає офіційне визнання в Росії, швидше за все, у формі Мастерчейна - "державної" платформи від Банку Росії, заявив керівник робочої групи розвитку технології розподілених реєстрів Асоціації "Фінтех" (АФТ) Олексій Архипов. виконання смарт-контракту;

  • механізми проведення контрольованої передачі або обміну прав власності на фінансові інструменти та активи (об'єкти токенезаціі) з виконанням відповідного обліку;

  • механізми підтримки оплати послуг учасників, що підтримують роботу мережі, а також механізми стягнення комісій з ініціаторів транзакцій.

  • "В основі платформи мастерчейна лежить протокол Ефіріума з адаптацією під можливість застосування стандартів шифрування відповідно до російського законодавства і в частині ідентифікації користувачів і валідірующіх вузлів", - пояснює Архипов.

  • Він розповідає, що тестування мастерчейна відбувалося учасниками, які розгортають його вузли і посилають до них запити, пробують запустити свої контракти, підключити продукти.

  • "Зараз платформа знаходиться в фазі активної розробки і тестування. Пілотування буде проводитися всередині і між учасниками АФТ, кількість яких відповідає кількості членів Асоціації", - уточнює він.

    Архипов підкреслює, що, оскільки платформа призначена для вирішення різних завдань, таких як проведення смарт-контрактів і використання в акредитивах з покриттям, в банківські гарантії та багато іншого, в тій чи іншій мірі їй будуть користуватися всі.

    "Вважаю, потенціал платформи буде постійно розкриватися і його функціонал буде доопрацьовуватися з урахуванням потреб ринку", - вважає він.