Компанія alcatel запатентувала децентралізовану платіжну систему

Французький постачальник телекомунікаційних послуг компанія Alcatel-Lucent запатентувала децентралізовану платіжну систему, яка, в разі успішної реалізації, буде використовувати для розрахунків і зберігання біткоіни або іншу цифрову валюту, а також систему "подвійного гаманця" - для операцій і зберігання. Зовсім недавно компанія Alcatel-Lucent була придбана компанією Nokia, проте згаданий патент був виданий до оформлення угоди, тому питання про подальший розвиток проекту залишається відкритим.

Alcatel-Lucent є засновником компаній Alcatel і Bell Laboratories. Alcatel найбільш відома як постачальник телекомунікаційного обладнання і провайдер мобільних мереж, а Bell Laboratories є однією з найуспішніших в світі науково-дослідних організацій, яка вісім разів отримувала нобелівську премію. Працювали над запатентованим проектом винахідники також працювали в Bell Laboratories.

В даний час всі три компанії належать Nokia. Варто зазначити, що підрозділ Nokia, яке займалося виробництвом мобільних телефонів, відокремилося від телекомунікаційної компанії Nokia, і в даний час належить Microsoft (перейменувати його в Microsoft Mobile). Однак, видимого зв'язку між Microsoft і отриманим Alcatel патентом не простежується.

Назва Alcatel добре знайоме всім шанувальникам китайських телефонів на базі Android. Компанія Alcatel Mobile Phones спочатку належала двом власникам - Alcatel-Lucent і китайському виробникові, компанії TCL.У 2005 році TCL придбала частку Alcatel в цьому бренді, і з 2005 року вона є єдиним власником Alcatel Mobile Phones, тобто вона стала власником задовго до видачі патенту.

Компанії часто оформляють патенти на продукти і винаходи, згодом не використовуючи їх. Зокрема, це стосується Bell Laboratories, що отримала в цілому близько 20 000 патентів. Ситуація з поглиначем Alcatel - компанією Nokia - ще більш туманна. Тому навряд чи варто сприймати все вищесказане як підтвердження того, що мобільні телефони клієнтів мереж Alcatel або Nokia незабаром будуть з'єднані з крітовалютнимі гаманцями.

Проте, сам факт роботи над криптографически керованої децентралізованої платіжною системою вже представляє великий інтерес. Новий проект не схожий ні на контрольоване Alcatel централізоване рішення на зразок Apple Pay, ні на централізований кріптовалютний цифровий гаманець, подібний Coinbase. Навпаки, винахід пропонує децентралізоване рішення, реалізація якого передбачає два елементи обладнання. Незалежно від поточного стану проекту, це повинно зацікавити більшу частину спільноти біткоіни,.

Патент під назвою "Децентралізована система електронних переказів" був поданий на розгляд 25 лютого 2013 року і виданий 29 січня 2015 року. У патенті описується система мобільних платежів, для клірингу транзакцій якої не потрібно третя сторона. Замість цього використовується "децентралізована система", яка застосовує і генеруюча власні відкриті і закриті ключі. У патенті шість разів згадується термін "біткоіни". Однак в той же час підкреслюється, що "винахід не обмежується біткоіни і може застосовуватися в інших децентралізованих електронних системах, де здійснюються перекази".

Слабким місцем усіх функціонуючих зараз децентралізованих грошових систем винахідники проекту називають зберігання і захист відкритих і закритих ключів.

"Недоліком децентралізованої системи електронних переказів є ризик втрати або незахищеного зберігання (гаманця), що може призвести до втрати всіх відправлених в незахищене сховище перекладів".

Новий винахід (у разі його реалізації) вирішує дану проблему шляхом надання користувачу двох гаманців, що зберігаються на двох різних пристроях: одне захищене, а друге має легкий доступ. Поки неясно, чи буде захищений гаманець зберігатися на спеціальному обладнанні або на персональному комп'ютері.

"Винахід надає в модифікацію метод і апаратуру для використання в децентралізованій системі цифрової валюти, які вирішують проблему використання запропонованим вище рішенням управління ключами, і в той же час забезпечують механізм узагальненого програмування, який скорочує ризик втрати коштів, тобто будь-якої суми, накопиченої користувачем в результаті попередніх транзакцій.

Метод грунтується на використанні між електронними пристроями, перший пристрій - "безпечне". Цей пристрій необхідно тщатся льно зберігати, і, воно зручно для установки на переносних пристроях і використовується для здійснення платежів при пересуваннях ".

Як саме планувала використовувати дане рішення компанія Alcatel, залишається неясним. Ймовірно, воно повинно було виконувати функцію такого собі мобільного сховища, а також використовуватися для здійснення грошових переказів.

Варто відзначити, що в 2013 році не існувало ефективного вирішення щодо здійснення мобільних платежів.Google пропонував свій додаток Walletapp, однак йому не вдалося досягти того, чого досяг його сьогоднішній послідовник, Android Pay. Можливо, компанія Alcatel шукала альтернативу даному рішенню, і деякі з таких альтернативних варіантів, мабуть, включали в себе децентралізовані платіжні системи з можливістю використання криптовалюта. Однак з тих пір ситуація сильно змінилася.

Сьогодні для компаній цілком нормально патентувати винаходи і не використовувати їх. З іншого боку, децентралізований кріптовалютний гаманець, запатентований одним із найпопулярніших телекомунікаційних компаній Франції, яка в свою чергу була придбана однією з найбільших в світі телекомунікаційних компаній за 17 мільярдів доларів, являє собою дуже цікаву розробку, незалежно від поточного стану проекту.

На момент публікації ні Alcatel. ні Nokia ніяк не прокоментували дану ситуацію.