Аляска планує ліцензувати кріптовалютний бізнес

Законодавці Аляски розглядають варіанти нормативних змін, які допоможуть регулювати використання криптовалюта.

Законопроект (House Bill 180), представлений депутатом парламенту штату Кіто Фанслером (Kito Fansler), допоможе привести діяльність компаній, які обмінюють, зберігають або передають цифрові валюти, такі як біткоіни, до відповідності з законами про передачу грошей штату.

У разі прийняття законопроекту, відповідним компаніям необхідно буде звернутися за ліцензією до Державної комісії з банківської справи та цінних паперів.

Запропонований законопроект містить розширене визначення "цифровий валюти", що включає як децентралізовані, так і централізовані варіанти, і охоплює, зокрема, "цифрову валюту з відкритим вихідним кодом і однорангову цифрову валюту".

В законопроекті висвітлюються два переважних напрямки регулювання криптовалюта. Мова йде про Нью-Йорку, яке випустило спеціальні регулюють акти відповідно до існуючих або оновленими статутами (BitLicense), і Нью-Гемпширі, де державні чиновники прагнули створити пільги для трейдерів.

Новий законопроект- - не перша спроба регулювати використання криптовалюта на Алясці. У січні 2016 року аналогічна ініціатива в цій області не викликала схвалення.