Проти всіх: власник f2Pool не підтримує SegWit, BU, UASF і Litecoin

Китайський F2Pool - другий по хешрейту майнінговий пул в мережі біткоіни. Однак, він до цих пір залишається одним з найбільш закритих, і фактично єдине його "вікно в світ" - Твіттер його співзасновника та власника Ван Чуна, який останнім часом став відомий своїми суперечливими висловлюваннями. Але, оскільки від його позиції залежить поведінка другого пулу в мережі, вони мають вплив на всю екосистему біткоіни.

Протягом останньої доби Ван Чун видав цілу серію суперечливих коментарів, як жартівливих, так і серйозних, які змусили курси біткоіни і Лайткоіна "потанцювати" з загальним ухилом вниз.

Висловлення Ван Чуна про те, що SegWit буде для біткоіни катастрофою, і F2Pool не підтримає його, обвалив курс на 50 $:

Незабаром після цього пул піддався найсильнішій за останній час DDoS атаці, яка все ж не змогла порушити його роботу.

Однак, власник F2Pool не підтримує і концепцію Emergent Consensus (EC), втілену в Bitcoin Unlimited (BU), і вважає її ще більш небезпечною, ніж UASF.

Саме тому F2Pool залишився єдиним з найбільших пулів мережі, який до цих пір не прийняв одну зі сторін у конфлікті Bitcoin Core і Unlimited. Ван Чун займає позицію проти всіх радикальних пропозицій, здатних порушити сформований баланс у біткоіни.

Проте, саме голос F2Pool дозволив SegWit впритул наблизитися до активації в мережі Litecoin - зараз уже набрано більше 80% голосів Майнер, і якщо не станеться чогось непередбаченого, процес буде запущений вже в ніч на 15 квітня.

За словами Ван Чуна, він пішов на цей крок з поваги до головному розробнику Лайткоіна, Чарлі Лі, а також через те, що вважає Лайткоін найбільш підходящою майданчиком для перевірки роботи SegWit, так як кодова база Bitcoin Core і Litecoin Core , за його твердженням, збігається на 99%. При цьому, Ван Чун зовсім не тримає LTC, і, згідно з його останнім твіту, він продає "лайти" з самого апреля ... 2014 року.

Багато суперечності в словах Ван Чуна можуть пояснюватися труднощами перекладу, але все ж в них є певна послідовність - він однозначно проти будь-яких непередбачуваних кроків, які можуть "обвалити" біткоіни і, таким чином, позбавити Майнер головною статті їхнього доходу. Проте, він дивиться на впровадження SegWit в Лайткоіне як на експеримент, і, в разі його успіху, може підтримати його впровадження і в головній криптовалюта.