Через 5 років qiwi повністю переведе процесинг на блокчейн

В рамках проекту дорожньої карти розвитку ринку FinNet, одного з напрямків програми "Національна технологічна ініціатива", платіжний сервіс Qiwi планує до 2021 року перевести власний процесинг на технологію розподілених реєстрів.

Згідно з документом, реалізацію пілотного проекту щодо оптимізації платіжної системи Qiwi на основі технології блокчейна планують почати в 2017 і закінчити до 2021 року.

В квітні російський оператор електронних платежів в тестовому режимі впровадив технологію блокчейна в свій процесинг для вирішення деяких завдань. В результаті технологія виявилася більш ефективною, ніж існуюча внутрішня архітектура.

За словами Олексія Архипова, директора по кріптотехнологіям Qiwi, вона підвищила технічну базу конструкції, знизила ризики відмов, що призвело до скорочення витрат Qiwi на процесинг.

"Повноцінний перехід на нову технологію займає близько трьох років після першого успішного кейса. Навесні в режимі тесту ми почали використовувати блокчейн, повний перехід на цю технологію плануємо здійснити максимум до 2021 року.

Це дозволить істотно знизити собівартість існуючих процесингових послуг, а значить і здешевити собівартість транзакцій традиційних валют ", - сказав Архипов.

Він уточнив, що під переходом потрібно розуміти поступову відмову від старих систем, побудованих на принципах централізації, - тобто технологія блокчейна і існуючі технології будуть функціонувати одночасно протягом року.

Восени 2015 року Qiwi анонсувала випуск власної криптовалюта під назвою "бітрубль" - на основі технології, по якій створювалися біткоіни. Початок випуску криптовалюта планувалося в 2016 році. Qiwi - перша компанія в Росії, яка спробувала запустити в обіг приватну віртуальну валюту.

Зіткнувшись із значними труднощами, а саме з тим, що без дозволу регулятора в Росії запустити криптовалюта неможливо, керівництво компанії оголосило про рішення переформатувати проект в систему міжбанківських розрахунків. Про це в червні 2016 року в рамках ПМЕФ 2016 повідомив гендиректор і співвласник Qiwi Сергій Солонін.

"Ця тема обговорюється з ЦБ. Крім того, лист з описом даного проекту було направлено в силові відомства. У нас є інші ідеї щодо цього проекту, так як поки на території Росії ніяких валют, крім існуючої не буде", - сказав він, коментуючи ситуацію з проектом "бітрубль".