Адам Дрейпер: інвестори не хочуть чути cлово "Bitcoin"

Адам Дрейпер, виконавчий директор Boost VC і син інвестора в Skype і Тесла Тіма Дрейпера, дав інтерв'ю по телефону зі свого офісу в Сан-Матео. Його голос так само вселяв оптимізм, як і помаранчеві одягу, які він зазвичай носить.

Зараз він запускає нову серію стартапів в своєму інкубаторі. З 2013 року Адам займається проектами, пов'язаними з біткоіни. В ті часи криптовалюта була відома лише участю в скандалах з кіберзлочинністю, а також величезною волатильністю ціни.

Ризикована рішення виявилося вигідним. Адам пообіцяв профінансувати 100 кріптовалютних компаній до 2017 року. Зараз він приблизно на половині шляху (таких стартапів 52, серед яких є Align Commerce, Mirror і Reveal.) Однак, сьогодні він розповів, що фінансові установи та інвестори "не люблять Bitcoin", але зацікавлені в блокчейне.

Дрейпер сказав:

Ми використовуємо слово "блокчейн". Я кажу "біткоіни", і вони думають, що це найгірше пропозицію. Просто відчуваю, як вони готові покликати охоронця. Потім я переключаюсь на блокчейн, і вони дуже уважні, і вони дуже зацікавлені.

"Коли ми говоримо про блокчейне, я маю на увазі біткоіни" - уточнює Дрейпер. "Bitcoin і blockchain тісно взаємопов'язані."

Дрейпер вважає, що терміни приходять і йдуть, і зараз не модно говорити про криптовалюта, цифровий валюті і альткойнах.

"Фокус змістився з біткоіни на блокчейн, як на технічну основу речей. Я думаю, що у багатьох відношеннях блокчейн є новацією FinTech."

В останній раунд венчурного фінансування увійшли тільки п'ять Bitcoin стартапів - CoinUT, Epiphyte, Joystream, Unocoin і Wealthcoin, раніше таких було понад 20.Дрейпер пояснює це таким фактором, як регулювання.

Він відкрито критикує BitLicense (режим ліцензування в Нью-Йорку). Також слід зазначити, що він свого часу підтримав Sand Hill Exchange, біржу, закриту Комісією США з цінних паперів і бірж (SEC) в 2015 році за відсутність реєстрації. Дрейпер привів BitPagos, Coinbase, Unocoin і Volabit як приклади успішних компаній, які можуть послужити прикладом для інших підприємців.

Він зазначив, що блокчейн біткоіни досить універсальний, щоб не вдаватися до допомоги інших blockchain.

"Я покладаюся на blockchain Bitcoin на 100%" - додав Дрейпер.