Адам Бек: segWit не так складний і виправляє помилку Сатоси

Винахідник Hashcash і лідер Blockstream Адам Бек (Adam Back) сказав, що протокол Segregated Witness (SegWit) виправляє помилку в біткоіни, допущену творцем мережі Сатоси Накомото.

Минулої п'ятниці в рамках дискусії в Твіттері, Адам Бек відповів на критику прихильника Bitcoin Unlimited Жіана Ву (Jihan Wu), продемонструвавши, яким чином протокол SegWit зможе благотворно вплинути на біткоіни. Ву, співзасновник Bitmain, сказав, що ця технологія тільки ускладнить мережу.

"SegWit чи не ускладнить мережу", - написав Бек. "Протокол може виправити помилку Сатоси з txid = H (tx, sig) на txid = H (tx) - це не складно і має бути усунуто ".

Крім цього, в разі впровадження, SegWit зможе зменшити так званий "технічний борг" ускладненого коду.

SegWit: складний і простий

Думка Ву відображає настрої китайського співтовариства, яке в більшості своїй вважає, що SegWit створює створить зайву складність в коді біткоіни. Наприклад, в своєму недавньому інтерв'ю Леон Лю (Leon Liu), президент P2P-ринку обміну криптовалюта Bitkan, зазначив, що це і є головна причина, по якій SegWit "не найкраще рішення для масштабування біткоіни".

У той же час інші експерти галузі, навпаки, прикладають всіх зусиль для того, щоб боротися з подібними поглядами. Наприклад, Рубен де Вріз (Ruben de Vries), технічний директор компанії Blocktrail в минулому році заявляв, що SegWit "не такий вже складний, якщо ви в курсі всіх тонкощів протоколу біткоіни".

Бек також підтримав спробу освіти кріповалютного співтовариства з питання природи масштабування, незалежно від "політичних" переваг.Пояснення характеру SegWit, дане Андреасом Антонопулос (Andreas Antonopoulos) і який отримав широке схвалення, було названо Беком "кращим, що він бачив з цього питання". Про переваги протоколу Антонопулос написав в своєму блозі в серпні минулого року:

"По-перше, Segregated Witness знижує загальну вартість транзакцій шляхом зменшення кількості даних (witness data) і збільшення пропускної здатності блокчейна біткоіни.

По-друге, зменшення кількості даних за допомогою Segregated Witness допоможе виправити відхилення в преміальної системі, які можуть ненавмисно створювати надмірне збільшення розміру бази невитрачених виходів (UTXO) ".

Litecoin злетів через SegWit?

Традиційно SegWit вважається "складним" рішенням, в порівнянні з лінійним збільшенням розміру блоку біткоіни, незважаючи на те, що саме воно здатне викликати хардфорк криптовалюта. У голосуванні майнінгових пулів SegWit як і раніше відстає від Bitcoin Unlimited.

За межами дискусій про біткоіни: минулого тижня пройшов слух про те, що на підтримку впровадження SegWit в Litecoin висловився F2Pool - найбільший пул мережі. У суботу F2Pool дійсно почав голосувати за SegWit, і саме він став причиною триваючого зльоту ціни на Litecoin, почалося кілька днів тому.