Активісти біткоіни знайшли протиріччя спам-атак законам Великобританії

Стрес-тести мережі Bitcoin, як уже проведені, так і заплановані європейською компанією CoinWallet, можуть порушувати закони Великобританії. Цей висновок був зроблений професійними юристами.

Питання з цього приводу вперше був розміщений кілька днів тому на Reddit користувачем btcdrak. Заява спирається на "Закон про неправомірне використання комп'ютерних систем" від 1990р. У Великобританії вважається злочином "свідомо викликати порушення в роботі комп'ютерних систем в будь-яких власних цілях".

Співробітник англійської юридичної фірми Sheridans Етан Янкелевіц сказав, що він згоден з такою оцінкою ситуації.

Мета цих стрес-тестів полягає в перевірці того, чи буде здатна мережу біткоіни обробляти великий потік дуже дрібних угод. CoinWallet провела перший тест в червні з метою заповнення блоків мікротранзакції загальним обсягом в 200 Мб на суму в 105 BTC.

Однак, вдалося досягти тільки 15% цільових обсягів, після чого сервер з гаманцем завис.

Необачне і необережна поведінка

Етан Янкелевіц:

Я схильний стверджувати, що наведений хороший аргумент на користь того, що стрес-тести CoinWallet є порушенням розділу 3 CMA від 1990 року.

"Намір CoinWallet провести випробування може продемонструвати певні недоліки мережі. Але вони не повинні бути безрозсудними, щоб наслідки цього тесту не шкодили користувачам" - пояснив адвокат.

Він проілюстрував свою точку зору, використовуючи в якості аналогії розподілені атаки на відмову в обслуговуванні (DDoS).Ці атаки зазвичай пов'язані з певними навмисними діями, при цьому страждають постачальники послуг і кінцеві споживачі.

Джеймс Вілсон, головний операційний директор CoinWallet відповів: "Це абсурдне звинувачення. Якщо ми зможемо взяти в заручники мільярди користувальницьких доларів, це як раз дуже добре. Такий результат буде доказом того, що біткоіни в поточній версії нічого не варто".

CoinWallet планує почати наступний стрес-тест в четвер 10 вересня, о 10: 00 (GMT). Перший стрес-тест можна вважати невдалим, проте липневий переполох, що викликав небувале накопичення непідтверджених транзакцій в черзі (mempool) і затримки платежів з низькою комісією на кілька днів, деякі активісти також пов'язують з Coinwallet. Сама компанія не заявляла про свою участь в тій атаці, яка також не заподіяла серйозної шкоди, але викликала широку медійну розголосу.