Активація segWit в мережі Лайткоіна зафіксована

Лайткоін набрав необхідний для активації рівень підтримки SegWit в середу, 26 квітня - про це в своєму Твіттері написав головний розробник Лайткоіна Чарлі Лі:

"Голосування по SegWit в Litecoin закриється приблизно через 19 годин, але ми вже досягли необхідну кількість (6048) сигнальних блоків ".

Тим часом, всім Майнер і вузлів пропонується оновити програмне забезпечення до останньої версії:

"Активація SegWit в Лайткоіне означає, що всі повні вузли, на яких запущено код SegWit, почнуть вимагати від Майнер дотримання нових правил консенсусу ", - написала команда розробників SegWit.

Нагадаємо, в лютому розробники Лайткоіна на чолі з Чарлі Лі вирішили знизити поріг активації SegWit з 95% до 75%. 12 квітня мережа Лайткоіна досягла порогу активації SegWit, набравши необхідні 75%, а через кілька годин - 80%.

21 квітня, в рамках "Круглого столу", організованого Чарлі Лі, практично всі впливові представники спільноти Лайткоіна, Майнер і бізнес, прийшли до повної згоди з активації SegWit. Після наради всі основні пули Майнінг Лайткоіна переключилися на підтримку SegWit, внаслідок чого підтримка Майнер перевищила 95%.

Активація SegWit не могла не відбитися на вартості LTC, яка з $ 4 в кінці березня в останні дні досягла майже $ 16 при ринковій капіталізації приблизно в $ 743 млн.

Лайткоін офіційно стане другою криптовалюта, активоване SegWit. Інший альткоін - трирічний Groestlcoin, ринкова капіталізація якого $ 1. 6 млн, а вартість менше трьох центів США - був першим, хто прийняв зміни в своїй мережі.

Ще один альткоін, Vertcoin, може незабаром піти за Лайткоіном. SegWit в Vertcoin може бути активований 31 травня, якщо його розробники підтримають UASF - метод примусового поновлення, який може привести до розколу мережі.

Інші альткоіни, зокрема Viacoin, Syscoin і Digibyte, також додали активацію SegWit в свої плани. Однак, Лайткоін як і раніше залишається найбільшою мережею, в якій почне працювати SegWit. У розробників також є плани почати розгортання Lightning Network.

Тригер активації спрацював

Сьогодні близько 12: 40 за московським часом спрацював тригер активації SegWit (lock-in), тобто голосування Майнер можна вважати закінченим. Найвідоміша сторінка моніторингу активації йшла в оффлайн через наплив відвідувачів.

Тепер за процес відповідають повні вузли мережі, які через два тижні почнуть приймати і поширювати блоки з окремо винесеним сховищем підписів. По суті, шляху назад вже не буде, так як в разі "відкату" на мережу без SegWit всі виходи транзакцій, в яких був використаний цей механізм, стануть загальнодоступними, вони фактично не захищені підписом відправника, якщо обробляє транзакції вузол не буде знати, звідки взяти дані withess.

Це робить "софтфорк" Segwit фактично хардфорком, так як він створює два майже несумісних типу транзакцій, які можуть співіснувати в одній мережі, але не можуть взаємодіяти. Однак, оскільки підтримка SegWit в Лайткоіне практично повна, будь-яких негативних наслідків очікувати не слід.