Дії Дойче Банку змушують задуматися про біткоіни

Світові фінансові ринки відчувають все нові і нові потрясіння. Ще більше масла у вогонь підливає невпевненість у надійності європейських банків. Уже кілька років становище багатьох великих банків дуже нестійкий, і з часів фінансової кризи 2008 року ситуація анітрохи не поліпшилася.

Обвал банківських акцій і страх перед дефолтом свідчать про початок нового економічного спаду. Єдиним виходом зі сформованої ситуації може стати біткоіни, тому використання цифрової валюти потроху стає необхідністю.

Невпевненість в європейських банках

Європейцям пора всерйоз задуматися про становище своїх банків. Незважаючи на те, що міжнародною валютою все ще є американський долар (по крайней мере, зараз), ланцюгової ефект від руйнується європейської економіки вплине на весь світ.

В даний момент більшість банків спостерігають зниження обсягу торгів, оскільки їх акції падають в ціні. І це тільки частина проблеми, є ще наростаюча тривога серед населення, пов'язана з нездатністю банків закрити борги, що накопичилися. У разі невиконання банками своїх боргових зобов'язань це може знову підштовхнути світову економіку до кризи. Для повноти картини необхідно також додати небувало низькі ціни на нафту.

Складно повірити, але найбільший фактор ризику для європейської банківської галузі зараз представляє Дойче Банк. За останні три місяці витрати банку по страхуванню боргу зросли майже в два рази.Те ж саме можна сказати про банк Credit Suisse, їх витрати на страхування теж близькі до подвоєння. Беручи до уваги зростаючі витрати і знижуються доходи, стає ясно, що рано чи пізно щось повинно змінитися.

За три місяці Deutsche Bank втратив майже половину обсягу своїх торгових операцій. Це демонструє, наскільки нестійкий зараз ринок. Як результат, знизилася привабливість всіх європейських банків. А коли ставиться під сумнів життєздатність банку, інвестори починають шукати притулок на стороні.

З огляду на те, що люди ще не забули про фінансову кризу 2007-2008 років, можна з упевненістю говорити про зростання недовіри до традиційної фінансовій системі. Інвестори прагнуть реалізувати свої активи при найменшому натяку на зниження ціни, що сприяє високій волатильності на світових фондових ринках. Для того, щоб запустити ефект доміно і завдати серйозної шкоди економіці, досить дій одного-двох інвесторів.

Незважаючи на те, що більшість великих банків зараз більш стійкі, ніж в 2007-2008 роках, є багато причин для занепокоєння. Явних ознак кризи поки не спостерігається, проте підтримувати рівновагу стає все складніше. Час, коли ми прислухалися до думок фінансових експертів, пройшло, і людям необхідно починати приймати рішення самостійно.

Контроль над фінансами з біткоіни

Будь-якому, кого хоч якось хвилює контроль над своїм фінансовим становищем в найближчому майбутньому, вже зараз слід почати замислюватися про пошук альтернативних видів грошей. Сектор високих технологій пропонує досить привабливі альтернативи, хоча більшість компаній сектора до сих пір користуються тією ж традиційною системою, що і банки.До чого все це призведе, поки залишається неясним.

З одного боку, біткоіни надає людям незалежну від банків і урядів фінансову альтернативу. З огляду на, що в період розквіту резерв біткоіни буде обмежений, саме зараз дуже вдалий час, щоб увійти в світ цифрової валюти.

Звичайно, ніхто не говорить про те, що потрібно негайно переводити в біткоіни всі свої заощадження. Все добре в розумних межах. Головна відмінність біткоіни він традиційних грошей полягає в тому, що цифрова валюта має потенціал з часом збільшувати свою вартість. Природно, не варто сподіватися розбагатіти за одну ніч, адже біткоіни - це, перш за все, довгострокова інвестиція.

Проте, вже зараз можна скористатися перевагами нової валюти, адже на відміну від своїх більш традиційних побратимів, в наш неспокійний час біткоіни вдається підтримувати свою вартість.