Acronis випустила СГД з підтвердженням через блокчейн

Світовий лідер в сфері гібридної захисту даних, компанія Acronis, анонсувала випуск Acronis Storage - програмно-яка визначається системи зберігання даних (software-defined storage / SDS) з функцією підтвердження їх автентичності на основі технології блокчейна. Нова СГД має можливість управління резервним копіюванням Acronis CloudRAID.

Розробники Acronis Storage повідомляють, що безпечне і масштабується, для зберігання даних може витримувати високі робочі навантаження, а також підтримує "гарячі", "холодні", файлові, блокові і об'єктні дані.

Це рішення було створено з метою зменшити витрати, пов'язані зі зберіганням даних, і допомогти скоротити вартість володіння. З появою Acronis Storage сервіс-провайдери зможуть використовувати доступні за ціною стандартні апаратні засоби для створення розподіленої, легкодоступною і масштабованої інфраструктури зберігання даних, яка також підійде для баз даних, віртуальних серверів, систем резервного копіювання, файлових серверів, веб-хостингу і будь-яких масивів даних без будь-яких обмежень.

"Система Acronis Storage, заснована на гібридній хмарної архітектурі Acronis, доповнює лінійку програмних продуктів, таких як Acronis Backup, Disaster Recovery, Files Sync & Share. Спільне їх використання дозволить сервіс-провайдерам задовольнити потреби своїх клієнтів якісно, ​​просто, швидко і доступно ", - заявили в компанії Acronis.

Головною відмінною рисою Acronis Storage від інших програмних продуктів компанії є використання функції Acronis Notary на базі технології блокчейна, яка дозволяє підтверджувати автентичність даних.Acronis Notary генерує прив'язаний до часу хеш, так звану ідентифікаційну мітку, для захищених даних, поміщаючи його в загальнодоступну розподілену базу даних.

Порівнюючи ідентифікаційні мітки, Acronis Storage перевіряє справжність і збереження даних, розміщених в сховище.

В Acronis Storage вбудована функція регулювання резервного копіювання, в основі якої - технологія перешкодостійких кодів, яка використовується для відновлення захищених даних. Acronis CloudRAID відновлює дані, використовуючи фрагменти, що знаходяться в різних місцях кластера зберігання.

В компанії пояснили, що кожен новий вузол зберігання робить систему Acronis Storage ще більш надійною і стійкою до збоїв в роботі обладнання. Залежно від конкретної мети, Acronis CloudRAID дозволяє сервіс-провайдерам встановлювати різні рівні захисту для різних типів даних.

Система зберігання даних на блокейне буде універсальним рішенням для різних варіантів зберігання даних. Замість використання різних технологій для різних цілей, завдяки новинці, сервіс-провайдери можуть легко конфігурувати і використовувати єдиний кластер Acronis Storage для всього - в тому числі зберігання об'єктів даних, резервних копій і віртуальних машин.

Розробники Acronis CloudRAID стверджують, що, маючи функцію регулювання резервного копіювання, система копіює дані, гарантуючи їх збереження навіть при наявності апаратних збоїв і проблем з підключенням.

В даний час Acronis Storage вже використовується у власній глобальної хмарної інфраструктурі Acronis, яка складається з 14 дата-центрів, що зберігають понад 40 ПБ даних і захищають більше 125 тисяч пристроїв.

Вбудована система розподілу навантаження, SSD-кешування, автоматичний розподіл даних і паралельне автоматичне самовідновлення забезпечує високошвидкісну роботу Acronis Storage.

В Acronis сказали, що програма повністю автоматизована, забезпечена сучасною консоллю управління та механізмами самовідновлення. Система встановлюється за п'ять хвилин і 14 кліків.

Систему Acronis Storage можна поєднувати з безліччю різних типів даних, робочих навантажень і розгортання. Зараз рішення вже підтримує блокові і об'єктні дані, а після поновлення буде підтримувати і файли. Також, рішення включає повний набір стандартних API для зберігання даних, включаючи Amazon S3, iSCSI і т. Д.

"Результати тестування Acronis Storage показали, що можливості продукту та інноваційний підхід фахівців компанії Acronis можуть докорінно змінити стан справ на ринку зберігання інформації ", - повідомив Себастьян Нёлтінг (Sebastian Nёlting), генеральний директор компанії Rausch Netzwerktechnik (RNT), яка вже понад 15 років працює в якості дистриб'ютора індивідуальних і стандартних серверів і систем зберігання для центрів обробки даних по всьому світу.

Так, внутрішні випробування показали, що Acronis Storage працює в п'ять разів швидше, ніж у сховища Ceph, а її сукупна вартість володіння на 55% менше, ніж у Ceph.

"Цього року компанія Acronis представила повну лінійку продуктів для захисту даних, заснованих на новій гібридної хмарної архітектурі. За рахунок більш низьких вимог до апаратних засобів, більш ефективного управління ресурсами і простоти використання, Acronis Storage дозволить сервіс-провайдерам отримати повний контроль над своїми даними ", - повідомив Сергій Білоусов, засновник і генеральний директор компанії Acronis.