Acronis впроваджує блокчейн в свої продукти

Російська компанія "акроніс" - провідний розробник рішень для резервного копіювання, роботи з жорсткими дисками, аварійного відновлення та захисту доступу до даних, призначених як для приватних користувачів, так і для бізнесу - планує впровадити в свої продукти технологію блокчейна.

За даними джерел газети "Ведомости", що мають прямий контакт з партнерами компанії, стало відомо про наявність пілотного проекту продукту Xray, розробленого з використанням технології ланцюга блоків.

Нагадаємо, що технологія блокчейна передбачає наявність бази даних з відкритим доступом, яка функціонує без централізованого контролю. Перевага блокчейна - відсутність посередників, таких як держоргани, банки, страхові компанії. Найбільшу популярність технології додало її використання в криптовалюта біткоіни, основою якої і став блокчейн.

Сам по собі блокчейн є ланцюжком взаємозалежних блоків, в яких зберігається інформація про всі транзакції в мережі. Блоки утворюють єдиний ланцюг, при цьому в кожний наступний блок вбудовується фіксована контрольна сума попереднього блоку. Замінити або видалити блок з ланцюжка не можна, оскільки такі зміни обов'язково виявляться при перевірці наступних блоків.

Саме цілісність системи блоків і контроль над збереженням даних за рахунок впевненості в незмінності інформації при її передачі привернуло увагу компанії Acroins. Впровадження технології ланцюжків блоків дозволить компанії поліпшити функціональність своїх продуктів, головним завданням яких є саме забезпечення збереження і цілісності даних.

Забавно, що застосовуючи блокчейн, Acronis по суті "риє яму" для основної статті своїх доходів. Припускаючи багаторазове копіювання даних, технологія блокчейна надає відсутність необхідності створення резервних копій, крім тих компонентів, втрата або зміна яких серйозно позначаться на діяльності компанії. Дане нововведення буде доречно корпоративним покупцям.

На сьогоднішній день список клієнтів Acronis становить понад 5 млн. Приватних і 500 тис. Корпоративних клієнтів, компанія присутня в 145 країнах світу. Міжнародна штаб-квартира Acronis знаходиться в Сінгапурі, російський офіс розташований в Москві.

Станом на другий квартал 2015 року, 3% продажів компанії доводиться на Російську Федерацію, 40% - на країни Європи, а 35% продажів здійснюється в Америці, 25% доходу припадає на країни Азії та інші, повідомив гендиректор компанії Сергій Білоусов . На той момент оборот компанії становив $ 200 млн.

Які суми будуть витрачені на реалізацію даного проекту, стане відомо лише за результатами низки пілотних проектів з впровадження нових технологій.

Технологія блокчейна притягує увагу не тільки Acronis, а й таких технологічних гігантів, як IBM (передбачається використовувати для клієнтів, що беруть у IBM обладнання в лізинг), Cisco, Microsoft та інших лідерів галузі.