Облік ПДВ в Казахстані переведуть на блокчейн

В Казахстані мають намір перевести облік ПДВ на технологію блокчейна, повідомив Санжар Кеттебеков, генеральний директор Almaty Tech Garden, казахстанської "Кремнієвої долини".

За його словами, робота з електронними рахунками-фактурами вже ведеться.

"Ми розробляємо механізми, які дозволять зробити облік ПДВ більш прозорим і ефективним. Зараз електронні рахунки-фактури записуються в реєстрі бази даних. Не завжди виходить відстежити ланцюжок даних повністю, тому що вона часто переривається. Технологія блокчейна дозволить відстежити весь шлях від початку до кінця і зробити цей процес прозорішим ", - пояснив він, нагадавши про експерименти Банку Англії та Банку Швейцарії в галузі перекладу міжбанківських транзакцій на блокчейн.

За словами Кеттебекова, якщо проект отримає схвалення міністерства фінансів, пілотний запуск може відбутися вже в 2017 році.

Згідно з даними комітету державних доходів міністерства фінансів, робоча група по вдосконаленню національної економіки Казахстану розглядає питання вивчення досвіду застосування технології блокчейна.

"Для отримання більш детальної інформації планується проведення наради з представниками" Казахтелекома ", які також планують впровадження цієї технології в області комунікацій", - повідомили у відомстві.