На думку британських вчених, Інтернету загрожує колапс до 2023 року

Як вважають деякі британські вчені, криптовалюта може загрожувати ще одна небезпека, не пов'язана з діяльністю хакерів або урядовими заборонами. У наших умовах ця проблема поки не представляється настільки серйозною, проте може виникнути в найближчі десятиліття.

Bitcoin є прекрасною технологією і, ймовірно, вона на кілька років випереджає свій час. Одне з найсильніших його переваг - це розташування в Інтернеті, яке теоретично безпечно від сторонніх впливів, в тому числі урядів. Одне питання, яке ніколи не ставилося: що станеться з Bitcoin, якщо буде порушена робота самого Інтернету? Можна почати шукати відповідь раніше, ніж настане колапс у відповідності з останніми дослідженнями глобальної мережі зв'язку.

Інтернет не безмежний, і він може обвалитися

Інтернет і Bitcoin можуть бути "майбутнім грошей" і є сотні додатків, які виходять за рамки економіки та електронної комерції, але це все як і раніше знаходиться і живе в Інтернеті.

Інтернет в його нинішньому вигляді створений в 1989 році, глобальний і дуже популярний, але він як і раніше пов'язаний волоконно-оптичними каналами зв'язку. Ці лінії обмежені в навантаженнях і нинішня інфраструктура може не впоратися зі зростаючими потребами. Останні дані показують, як інтенсивно зростає міць Інтернету і що це може означати в майбутньому.

Інтернет пройшов довгий шлях за останнє десятиліття.Швидкість в 2 Мб / с була максимальною в 2005 році, а в даний час передача даних може доходити до 100 Мб / с в залежності від вашого місця розташування і постачальника послуг. Проблема провідності волоконно-оптичних технологій досягли своєї фізичної межі для передачі даних. Волоконно-оптичні кабелі по зовнішньому вигляду схожі на електричні дроти. Надзвичайно тонкі і гнучкі, вони передають дані за допомогою світлової енергії, яка перетворюється назад в інформацію по досягненні місця призначення. Якщо нічого не змінити, потужності по передачі світлової енергії будуть споживати все національні ресурси Сполученого Королівства вже до 2035 року.

Так, компанії можуть закласти більш потужний волоконно-оптичний кабель, але це може різко збільшити витрати і для цього потрібен час, а зростаючий попит у всьому світі не може собі цього дозволити. Насправді, попит на швидкість в Інтернет зростає швидко, при цьому глобально волоконно-оптична технологія відстає, і до 2023 року дефіцит ресурсів може досягти критичної позначки.

Професор Елліс:

Інтернет використовує ту ж енергію, як і авіаційна галузь - близько двох відсотків всього енергоспоживання розвиненої країни. І це тільки для передачі даних.

Якщо додати комп'ютери, телефони, телевізори - вже до восьми відсотків споживання енергії в країні. Громадськість повинна вирішити, чи хочуть вони використовувати свій дорогоцінний електрику на електромобілях або для інтернету.

Ми повинні почати цю дискусію вже зараз.

Можна отримати деяке уявлення про те, як швидко в Інтернеті зростає споживання енергії на прикладі Сполученого Королівства.В даний час на інтернет доводиться до 16% електричної енергії Британії. Цей витрата подвоюється кожні чотири роки. Порахуйте, і ви побачите, що у Лондона вже є проблеми, і подібна проблема виникатиме у всьому світі. Технологічні лідери галузі зберуться на зустріч в Королівському суспільстві (Royal Society) в Лондоні, зустріч пройде на вищому рівні під назвою "Мережі зв'язку за межами можливостей" (Communication Networks Beyond the Capacity Crunch). Конференція відбудеться 11 травня і буде мати величезне значення для прийняття технологічних рішень в майбутньому.

Джерело


07. 05. 2015
Матеріал надав: Alex03