Академік МГУ: російські студенти вивчають блокчейн з 1970-х

Технологія блокчейна відома з 70-х років, відповів на пропозицію Германа Грефа навчати блокчейну студентів великих російських ВНЗ науковий керівник Центру цифрової економіки МДУ, Ігор Соколов.

"Блокчейн - це всього лише новий термін, сама по собі технологія давно відома, з 1970-х років минулого століття, тільки називалася вона по-іншому:" технологія розподілених реєстрів "або" розподілена база даних ". Я б не став говорити, що це щось інноваційне або несподіване ", - сказав Соколов.

За його словами, щоб стати фахівцем в цій галузі, не потрібно отримувати додаткову освітню спеціальність.

"Досить бути грамотним програмістом. У нас на факультеті обчислювальної математики і кібернетики, мехматі, технологія вивчається, є фахівці, які не тільки добре розбираються і вміють її використовувати, але і можуть створити її самі", - заявив він.

За словами віце-президент Національного дослідницького університету "Вища школа економіки" Ігоря Агамирзян, студенти вивчають блокчейн на факультеті комп'ютерних наук разом з іншим набором фінансових технологій.

Він підкреслив, що недоцільно розглядати блокчейн в рамках окремого курсу, оскільки основний набір знань для роботи з цією технологією студенти отримують, вивчаючи основну освітню програму.

"У будь-якому навчальному закладі, де готують фахівців з програмування і аналізу даних, студентам дадуть фундаментальні знання в рамках курсів по алгоритміки і складності обчислень", - підкреслив він.

Так, студентські команди ВШЕ регулярно беруть участь в марафонах програмування - Хакатони, в тому числі і по блокчейну. НіТУ МІСІС вже підписав угоду з Зовнішекономбанком про створення Центру компетенцій за новими матеріалами і проривним технологіям з фокусом на блокчейн.

Ігор Соколов пояснює активне обговорення технології блокчейна:

"По-перше, її реалізація вимагає потужних обчислювальних ресурсів, систем зберігання, надійних і швидких комунікацій. Сьогодні ми все це маємо, техніка все це дозволяє. Друга причина - використання даної технології в основі криптовалюта біткоіни, яка зараз активно впроваджується при проведенні розрахунків. Третя причина - комерційна. Вона пов'язана з популяризацією цієї технології, тому що є декілька можливих реалізацій блокчейна, які можна купувати ".