ABRA: уряду нічим не ризикують, закуповуючи біткоіни в якості резервів

Різке зростання цін на біткоіни може посприяти закупівлі урядами біткоіни в безпрецедентній "цифровий товарної гонці".

В даний час біткоіни котирується на рівні близько $ 800 з показником ринкової капіталізації $ 14. 5 мільярдів. Криптовалюта регулярно висвітлюється в засобах масової інформації, залучаючи все більшу увагу звичайних користувачів і інвесторів. Існує клас інвесторів, які не пов'язані з біткоіни, але незабаром може почати запасатися цифровий валютою - національні уряди. Припущення було зроблено генеральним директором Civic Вінні Лінг (Vinny Lingham) раніше в травні.

Хоча жодна країна не зробила поки офіційних заяв з цього приводу, приголомшлива прибутковість біткоіни протягом усього 2016 року може призвести до придбання урядами невеликих обсягів криптовалюта для збереження вартості. Якщо одна країна почне робити так, резерви в біткоіни можуть стати світовою практикою, так як жодна держава не захоче залишатися кинутим напризволяще зі своїми паперовими купюрами.

Лінг пише: "Уявіть собі, якщо Китай почне скуповувати великі обсяги біткоіни - чи будуть інші світові уряди діяти і просто спостерігати? Я не думаю, що так буде. Тому, за моїми прогнозами, в 2017 році уряду стануть найбільшими покупцями біткоіни, штовхаючи ціни до нових максимумів."

Безризиковий зростання

Справді, існує ймовірність, що сплеск ціни біткоіни не тільки змусить уряди звернути на нього увагу, але і може полегшити придбання біткоіни. Генеральний директор Abra Білл Бархайдт (Bill Barhydt) повторив слова Лінгема в Twitter , написавши:

"Я думаю, що деякі держави почнуть купувати біткоіни в якості резервів в 2017 році. Нульові ризики, тільки зростання ".

Нульовий ризик очевидний при розумінні, що біткоіни можна купити практично за будь-яку існуючу національну валюту. Хоча покупка біткоіни подається в якості основного ризику для окремих осіб, уряду не поділяють цю проблему, так як вони мають доступ до валютних резервів і, як правило, можуть надрукувати більше.

Крім того, біткоіни часто називають "цифровим золотом" через велику схожість з дорогоцінними металами з можливістю потенційного збереження вартості на тлі постійно зменшується віл атільності. Проте, резерв в біткоіни матиме різні переваги в порівнянні з золотом, так як його зберігання і передача будуть обходитися набагато дешевше.

Таємні накопичення

Деякі вважають, що "кріптовалютная гонка", можливо, вже розпочато в таємниці і супроводжується маніпулюванням цін. Народний банк Китаю (НБК) недавно зустрічався з місцевими біржами для обговорення державного регулювання їх діяльності.

За підсумками зустрічі було опубліковано попередження від Народного банку Китаю, в якому говориться:

"битком оин - віртуальна цінність, яка не має юридичного статусу, подібно валют, тому він не може і не повинен бути використаний в якості грошей в обігу на ринку. Беруть участь установи та приватні особи повинні поставитися з особливою увагою до ведення такої діяльності, так як інвестиції в біткоіни несуть відповідну відповідальність і ризики."

Реклама біткоіни в країні, особливо в офлайні, сильно обмежена, і китайські регулятори вивчають, як криптовалюта може використовуватися для обходу контролю за рухом капіталу.

Боббі Лі (Bobby Lee), директор BTCC, в інтерв'ю Reuters на запитання про можливий тиск з боку НБК з метою зупинити відтік капіталу через біткоіни сказав, що нічого подібного не відбувалося.

Досить цікаво, якщо НБК, орудуючи своїми повноваженнями в якості фінансового регулятора країни, по суті планує контролювати відтік грошей на провідних кріптовалютних іржах.

При оцінці рекордно високого рівня в $ 1163, загальна вартість всіх можливих біткоіни (з урахуванням найближчої емісії в 5 мільйонів монет) становить близько $ 24. 5 млрд. Це дуже скромна частина валютних резервів Китаю.

Зі свого боку, BTCC, що претендує на звання найстарішого біржі біткоіни в Китаї, додає, що регулярно проводить консультації з НБК, щоб переконатися, що вона працює "відповідно до законів Китаю".

на цій хвилі з'являються припущення, що обвал біткоіни викликаний китайським урядом, щоб утримати ціну біткоіни на низькому рівні і купувати монети для зберігання, купуючи їх безпосередньо у найбільших китайських пулів. Однак, ніяких доказів цієї ідеї не існує. Центральні банки - вкрай забюрократизовані структури, і будь-яка зміна державних валютних резервів не може залишатися в таємниці.

Якщо передбачення Лінгема і Бархайдта увінчаються успіхом, ціна біткоіни повинна буде піднятися до небувалих висот. Біткоіни може стати справжньою глобальною резервною валютою. Само собою зрозуміло, питання громадського сприйняття біткоіни будуть моментально перероблені.