Про фактори росту біткоіни минулого тижня

Незважаючи на різку корекцію в неділю, за минулий тиждень вартість біткоіни зросла майже на 10%, так як бичаче настрій учасників ринку і низька ліквідність створили ідеальне середовище для її зростання.

Уникаючи будь-яких значних перешкод, минулої неділі, 4 вересня, ціною вдалося пробити рівень 600 $.

Ціна біткоіни початку стрімке зростання з відкриттям 2 вересня на рівні 571. 68 $ і підвищенням на 5% протягом наступних двох днів. Незважаючи на те, що цифровий валюті не відразу вдалося подолати опір на рівні 600 $, вона пройшла ключовий психологічний бар'єр в неділю, 4 вересня, і піднялася до внутрішньоденного максимуму $ 612. 39 (дані BPI). Ринкове настрій протягом цих двох днів зберігалося гранично бичачим. Схильність до ризику по довгих позиціях, вимірювана кількістю відкритих позицій, склала 88% в суботу і 87% в неділю.

"біткоіни насолоджувався цим різким зростанням і бичачим настроєм після декількох тижнів коливань ціни, спровокованих зломом біржі Bitfinex", - зазначив операційний директор Whaleclub Петро Жівковскі (Petar Zivkovski).

За даними BPI, в період з 5 по 7 вересня криптовалюта торгувалася між 600 $ і 615 $. Біткоіни вирвався з цієї зони в четвер, 8 вересня, коли ціна підскочила більш ніж на 2% і досягла тижневого максимуму в 628. 75 $, на деяких біржах перевищивши 635 $.

"Знову ж таки, імовірним винуватцем цього було коротке стиснення (short squeeze)", - заявив Жівковскі, підкресливши, що рух цін відбувалося при низьких обсягах торгів і не збігалося з жодним видатним каталізатором новин.

В короткостроковій перспективі ринок може випробувати подальше скорочення коротких позицій, оскільки, за словами Жівковскі, "нинішній ринок досить неліквідний".

"Існуючі короткі позиції прибираються, тому що ціна продовжує зростати." Шортера "закривають свої короткі позиції і відкривають довгі, або просто залишають ринок на деякий час.

У зв'язку з низькою ліквідністю ринку, ситуація віддає ціну у владу гравців з найбільшими можливостями ".

Більш довгостроковим чинником, що викликає підвищення ціни, слід вважати значне зниження продажів з боку Майнер, які в останні два місяці можуть "видавати на гора" менше 2 000 BTC на добу, в той час як попит на криптовалюта стабільніший.

Короткострокове же вплив надають новини, в тому числі очікуване сьогодні виступ члена ради ФРС Лейла Брейнард, яке може позначитися на очікуваннях підвищення ставки ФРС на вересневому засіданні.