Про зустрічі розробників біткоіни в Цюріху

Група розробників проекту Bitcoin Core зустрілася в кінці минулого місяця в Швейцарії для обговорення пропозиції Segregated Witness, спрямованого на розширення пропускної здатності мережі біткоіни. Збір в Цюріху залучив близько 20 розробників, і це в той момент, коли існує розкол в суспільстві, а також різні підходи до вирішення проблеми розміру блоку.

В цьому світлі, зустріч в Цюріху була досить напруженою, враховуючи, що вона буде мати серйозні наслідки для подальшого розвитку мережі біткоіни в найближчі місяці і навіть роки. Пропозиція Segregated Witness початок обговорюватися ще з середини 2015 року.

Це процес, в якому закладено великий відсоток ризику. Користувачів біткоіни найкраще розглядати як зберігачів $ 9 млрд, однак ця сума постійно коливається. У міру того, як мережа працює на коді Bitcoin Core, плутанина може піддати користувачів і їхні гроші високих ризиків.

В інтерв'ю Ерік Ломброзо зазначив, що процес інтеграції SegWit в Bitcoin Core "несе в собі досить високі ризики", в той же час, він захищає позицію команди по розширенню мережі, пояснюючи її як необхідність, щоб уникнути технічних проблем в подальшому.

"Це важке завдання і її потрібно зробити без дестабілізації мережі. Це дуже складне завдання".

За словами Ломброзо, група хотіла уникнути винесення будь-яких конкретних рішень в ході зустрічі, як з точки зору SegWit, так і більш широких питань розвитку, розуміючи, що процес прийняття рішень повинен бути публічним.

Ця точка зору була підкреслена в зауваженнях розробника Йонаса Скнеллі, який виступав за це ще на самому початку заходу.

"Не можна відчувати на собі занадто великий тиск під час написання коду для подальшого розвитку. Те, що ми сидимо в одній кімнаті і намагаємося працювати разом, як одна команда, вже є хорошим сигналом."

Ломброзо вважає, що робота команди буде перевершувати очікування на старті.

Він продовжив:

"У минулому році багато говорили, що прогрес в технології залишається на колишньому рівні. Ці розмови виникали частково через стагнацію цін ... але і багато в чому пояснюються повним нерозумінням того, що насправді робить команда Core і які її основні функції. "

Огляд коду

Проте, в останні місяці співтовариство розробників прагне змінити процеси розвитку і комунікації, щоб бути більш відкритим. Це почалося після того, як виникла напруженість на тлі очевидного відсутності прогресу на початку року.

Відповідно до заяви Брайана Бішопа, в Цюріху для програмістів надана можливість зосередитися на роботі над самим кодом.

"Після того, як всі будуть переконані, що невирішені питання узгоджені, вони можуть перейти до інших розділів пропонованих змін і продовжити цей процес. Кожен розробник має свої критерії перевірки кожної частини SegWit, і в поєднанні з декількома людьми це означає більший радіус дії кожного аспекту запропонованих змін ".

Це є продовженням роботи, яка вже виконується сьогодні через інтернет-канали основною групою Core. Бішоп далі вказав, що команда змогла виявити ряд невеликих проблем, присутніх в коді.

"На зустрічі огляд коду SegWit пройшов досить добре. Було кілька незначних помилок, які виявлені і виправлені".

Рух вперед

На даний момент всі пов'язані з проектом кажуть, що вони зосереджені на доопрацювання коду SegWit, хоча ніяких реальних термінів запуску не було заявлено.

"Я думаю, що ми наближаємося до точки, де відчуємо себе комфортно, щоб запустити систему" - сказав Ломброзо. "Є всього кілька моментів, де як і раніше може знадобитися тестування, і було б непогано мати більше людей для перевірки працездатності системи з наданням нам зворотний зв'язок. "

Ті, хто працює над запуском," хочуть ввести SegWit якомога швидше ", але такий старт відбудеться тільки після певного періоду тестування, який може тривати кілька місяців.

"Великий проект поглинув нас ... і я думаю те, що ми зараз робимо буде навіть краще, ніж попередні версії цього рішення," - додав Ломброзо.

З огляду на, що модернізація глобальної розподіленої мережі комп'ютерів - нелегке завдання, наступні кроки можуть виявитися ключовими не тільки для групи розробників, але і для самої мережі біткоіни.