Жіночий погляд на біткоіни

Я, будучи жінкою, не з чуток знаю, як чоловіки люблять роз'яснювати складні поняття на своїй мові так, що все одно нічого не зрозуміло. Коли чоловіки намагаються пояснити дамі, що таке біткоіни, у багатьох жінок просто зникає будь-яке бажання вникати в це. Якщо ж вона шукає відповідь на це питання на просторах Інтернету, то стикається з тим, що зазвичай їй взагалі нічого не зрозуміло: Що це? Навіщо це? Адже дамам часто просто не близькі сухі визначення, на кшталт такого: це децентралізована криптографічний електронна валюта з обмеженою емісією ...

Так давайте розберемося на нашому з вами зрозумілою мовою.

Що таке Bitcoin?

Це віртуальна валюта. Вона електронна, тобто використовувати ці гроші можна тільки за допомогою комп'ютерів (або інших електронних пристроїв, наприклад телефонів). Як рахунок в банку: віртуально є нулики на рахунку, і ними навіть можна оплачувати щось. А при бажанні, ці нулики можна перетворити в паперові звичні гроші. Біткоіни, насправді, теж можна перетворити в звичні долари, рублі. Але тоді загубляться всі їх переваги. Біткоіни треба користуватися в електронному вигляді: оплачувати покупки та послуги тим, хто готовий прийняти в якості оплати біткоіни. Скорочено Bitcoin пишеться як BTC.

Що люди знайшли в цих біткоіни?

1) Вони незалежні. Тобто, якщо рубль, наприклад, міцно пов'язаний з урядом РФ, і цей уряд може легко вплинути на число випущених рублів, курс і так далі, то на Bitcoin ніхто не може так вплинути. Bitcoin ніби живе своїм життям.У нього є строгий запрограмований код: в яких обсягах гроші будуть випускатися, з якою швидкістю. До 2033 буде випущено (згенеровано) більше 99% всіх монет Bitcoin, а закінчиться повністю випуск до 2140 році. Після цього в обороті будуть тільки ті біткоіни, які вже були створені раніше.

Але як же гроші можуть створюватися прямо на комп'ютерах? По суті, за все відповідає складний комп'ютерний код, копії якого зберігаються у всіх, хто користується біткоіни. Цей код і живе тим самим своїм життям, будучи однаковим у багатьох людей. І окрема людина не може його змінити на чужих комп'ютерах.

Насправді, для цього використовуються дуже складні алгоритми, інформацію про яких можна знайти в інших статтях даного сайту якщо це цікаво.

2) Вони анонімні. Адже відомо, що якщо ти захочеш відправити гроші комусь, то уряд, якщо захоче, отримає повну інформацію про те, кому ти і коли які гроші відправляв. Буває дуже багато ситуацій, коли люди не хочуть, щоб в ці їхні справи могли сунути ніс інші люди. Якщо ти переклав гроші в біткоіни, стороння людина, навіть якщо це президент США, не впізнає, хто гроші отримав, а хто їх відправляв. А навіть якщо дізнається, то не зможе скасувати або заморозити цей переклад. Плюс тут важлива націленість на майбутнє, так як в сучасному світі з кожним десятиліттям все більше дій людей відстежується. Bitcoin в цьому відношенні - борець з системою.

3) Поки що це не відчувається, але обмежене число біткоіни має зупинити зростання цін. Всі бачать, що в минулому році все коштувало дешевше ніж зараз. Так відбувається тому, що уряду друкують все більше і більше грошей. А біткоіни вони надрукувати не зможуть.

Як ними користуються?

Будь-який бажаючий може встановити собі на комп'ютер спеціальну програму. Це називається "завести свій гаманець". Програма створює ваш особистий електронний Bitcoin адреса (а точніше далеко навіть не один), який можна буде передавати іншим, щоб вам відправили грошей. Адреса буде виглядати просто як набір букв і цифр. І за допомогою цієї ж програми можна пересилати гроші на чужі такі адреси. Все тут просто.

Як людина може завести у себе біткоіни?

Один із способів: гроші можна "намайніть". Тут пояснити простою мовою дуже складно. По суті люди, які мають високопродуктивні комп'ютерні системи, створюють нові біткоіни. Цей спосіб створення нових монет закладений в суть системи Bitcoin. Але, як я вже сказала, після 2033 роки зробити це вже буде не можна. Але такий спосіб придбання BTC не підходить більшості людей, так як у них немає для цього відповідних обчислювальних пристроїв.

Другий спосіб: поставити програму Bitcoin-гаманець. Згенерувати свою електронну адресу. Продати якийсь товар або послугу, яку люди сплатять біткоіни, перерахувавши монети на Вашу електронну адресу.

Третій спосіб: купити BTC, використовуючи звичні гроші. Для цього є сайти-біржі і обмінники. Ти перекладаєш на біржу гроші (рублі, валюту), і купуєш біткоіни. Робиться це як на біржах цінних паперів. Хтось продає біткоіни на сайті, і у них можна купити. Середній курс обміну Bitcoin завжди змінюється в залежності від попиту і пропозиції.

Висновок

Насправді в біткоіни немає нічого страшного. Ними може користуватися звичайна людина, не розбирається в комп'ютерах. Правда треба вміти захищати свої гроші від атак вірусів і хакерів.Але технологія розвивається, і можливо в майбутньому вона стане більш масовою і зручною для кожної людини. Зараз же технологія тільки зародилася. З появою мережі інтернет багато сфер взаємин між людьми піддадуться змінам, так як буде відбуватися їх розвиток. Bitcoin - це крок на шляху розвитку світової фінансової системи в епоху цифрових технологій.

Автор: Катя Тихонова