Через тиждень Європейський суд визначить статус ПДВ при операціях з bitcoin

Європейський суд оголосив, що в четвер він прийме рішення про статус кріптовалютних бірж. Буде розглянуто питання, чи повинні вони платити ПДВ. Рішення головної судової інстанції Євросоюзу, який є кульмінацією спочатку шведського судового спору, може мати далекосяжні наслідки для користувачів біткоіни і компаній у всіх 28 державах, що входять в ЄС.

Зокрема, на прохання Шведського високого суду, Європейський суд відповість на два питання:

  1. Згідно статті 2 (1) Директиви ПДВ, чи слід інтерпретувати обмін цифровою валюти на традиційні валюти, і навпаки, як надання послуги?
  2. Якщо відповідь на перше запитання позитивну, чи слід інтерпретувати статтю 135 (1) в тому сенсі, що вищезгадані обмінні операції оподатковуються?

Голландський юрист з фірми Baker & McKenzie, яка спеціалізується на ПДВ, експерт Роджер ван де Берг пояснив, якими будуть наслідки рішення суду.

Ван де Берг:

"Строго кажучи, розглядаються тільки біржі Bitcoin, які надають обмінні послуги. Це не про біткоіни взагалі, це не про Майнінг і не про оплату в біткоіни, або що-небудь подібному. Суд буде вирішувати, знаходяться чи послуги з обміну в рамках закону про ПДВ - це перше питання.

Якщо Європейський суд вирішить, що біржі Bitcoin насправді потрапляють в цю сферу, друге питання відповість, має чи застосовуватися звільнення від ПДВ ".

Якщо Європейський суд ухвалить, що на біржі криптовалюта звільнення від ПДВ поширюватися не буде, це може означати дві речі.Найбільш ймовірний вихід в тому, що біржі будуть зобов'язані платити ПДВ; обкладається різниця в ціні купівлі та продажу BTC, з яких вони отримують прибутку.

Але з іншого - менш імовірною боку - результат може бути таким, що оподатковується вартість самого продажу. З ПДВ в різних країнах-членах ЄС між 15 і 27 відсотків (в залежності від країни) - це фактично означатиме переплату від 15 до 27 відсотків, для тих, хто хоче купити біткоіни.

Але в той час як питання, звернені до Європейського суду, застосовуються тільки до бірж біткоіни, цілком можливо, що відповіді можуть мати ще більш значні наслідки.

"Для того, щоб відповісти на питання про біржових послуги, Європейський суд може сказати, що спочатку повинен оцінити, як повинні бути кваліфіковані лежать в їх основі активи.

Це буде застосовуватися до всіх пов'язаних з біткоіни бізнесам, включаючи Майнінг і прийом оплати ".

В даний час, різні держави-члени ЄС мають свої закони про ПДВ, що стосуються криптовалюта. Єдиної офіційної позиції немає до сих пір. Але після прийняття рішення на наступному тижні, всі національні закони, пов'язані з ПДВ в додатку до криптовалюта, можуть бути скасовані Європейським судом.

В результаті, це створить єдину фіскальну політику для всіх країн ЄС. Рішення буде обов'язковим для всіх держав-членів ЄС, і може бути скасовано лише Європейською комісією в Брюсселі.

В липні цього року, генеральний адвокат Європейського суду справедливості Джуліан Кокотт закликала суд не застосовувати ПДВ для покупок за біткоіни. У той час як Кокотт визнала, що Bitcoin не є законним платіжним засобом, вона стверджує, що криптовалюта порівнянна з грошима.

Таким чином, Кокотт вважає, що самі по собі криптовалюта не додають цінність для економіки (що і обкладається ПДВ), і вони повинні розглядатися, як іноземні валюти. Для європейської спільноти Bitcoin буде дуже вигідно, якщо Європейський суд візьме до уваги точку зору Кокотт.

"Якщо біткоіни не обкладається ПДВ, громадяни ЄС можуть вести торгівлю один з одним більш вільно" - пояснив Ван де Берг. "Це було б вирівнюванням біткоіни і фіатних грошей в цьому відношенні. Я думаю, що це важливо для росту криптовалюта.

Якщо, з іншого боку, ми будемо обкладати податком один одного кожен раз, коли використовуємо біткоіни, це стане кошмаром ".

Це справа почалася в 2012 році з сайту bitcoin. se. Його організатор запросив шведський податковий орган, чи буде його бізнес обкладатися ПДВ, і в 2013 році відповідь була негативною. Шведська податкова служба, однак, не погодилася, і порахувала, що комісія і збори повинні обкладатися ПДВ.

Справа закінчилася в Верховному адміністративному суді Швеції, який, в свою чергу, вирішив звернутися за постановою Європейського суду про те, як інтерпретувати цю директиву ЄС.