Співробітник ФРС США звинувачений у видобутку біткоіни на сервері організації

Співробітник Федеральної резервної системи (ФРС) США був викритий у використанні інтернет-серверів американського центробанку для Майнінг біткоіни. За установку несанкціонованого програмного забезпечення на федеральному сервері Ніколас Бертом, який працював у Вашингтонському офісі ФРС, був засуджений до умовного ув'язнення терміном на один рік і штрафу в 5000 доларів.

За словами генерального інспектора ФРС США Марка Бялек, колишній аналітик використовував банківську мережу для видобутку біткоіни з 2012 по 2014 рік.

Спочатку Бертом заперечував свою причетність до злочину, проте після того, як були виявлені докази, що вказують на його вину, він зізнався. Згідно з судовими документами, Бертом вніс зміни в систему захисту мережі, забезпечивши віддалений доступ до сервера з дому.

"Цей випадок демонструє, що наше управління буде серйозно переслідувати співробітників Системи, що користуються своїм становищем в незаконних цілях і які використовують державне майно для отримання особистої вигоди", - пояснив інспектор Марк Бялек.

Бялек розповів, що спочатку, щоб приховати докази, Бертом знищив програмне забезпечення для Майнінг. Однак група з розслідування події знайшла докази його причетності до злочину. Після цього аналітика звільнили з ФРС, що "в кінцевому підсумку призвело його до визнання".

Встановити кількість здобутих Бертомом біткоіни фахівці ФРС не змогли.За словами Бялек, агентство не змогло визначити розмір отриманого прибутку "через анонімність мережі біткоіни". Він також зазначив, що в даний час вся інформація ФРС захищена, і прийняті відповідні дії щодо посилення заходів безпеки для запобігання таких випадків у майбутньому.

Варто відзначити, що дії Бертома не привели до витоку інформації ФРС. Добровільне визнання провини і співпрацю зі слідством сприяли оперативному вирішенню даного питання.

Так або інакше, історія незаконної діяльності співробітника Федрезерву наочно демонструє інтерес деяких службовців центральних банків до криптовалюта, який настільки великий, що перевищує в їхніх очах ризики втрати престижної роботи і судового переслідування.