Підйом в економіці США може направити тренд біткоіни вниз

Зроблене минулого тижня заяву ФРС США по оцінці стану американської економіки було помітно позитивним, набагато більш позитивним, ніж попередні. На превеликий жаль, така тенденція може стати сильним опором для зростаючого тренду біткоіни. У заяві виділені "сильне зростання числа робочих місць в червні" і "збільшення використання робочої сили в останні місяці".

В заяві також підкреслюється, що в той час, як витрати домогосподарств сильно виросли, бізнес-інвестиції залишаються слабкими. Крім того, вперше в цьому році Федеральна резервна система оптимістично налаштована щодо оцінки ризиків американської економіки в короткостроковій перспективі, і це вперше за останні п'ять років:

"Найближчі ризики для економічно країни зменшилися".

Це різко контрастує з заявами з міжнародної економіки, зробленими лише чотири місяці тому, коли ЦБ США попередив, що "розвиток подій за кордоном створюють ризики всередині країни".

У той час, як Федеральний комітет з відкритих ринків (FOMC) прийняв рішення про збереження процентних ставок в межах діапазону 0, 25-0, 5%, один з членів комітету не погодився з таким рішенням. Естер Л. Джордж проголосувала за підвищення базової ставки в діапазоні 0, 5-0, 75%. У сукупності ці фактори вказують на можливе підвищення процентної ставки в США на наступному засіданні ФРС у вересні.

Більш високі процентні ставки будуть сприяти підвищенню попиту на долар США і, отже, призведуть до підвищення його курсу по відношенню до інших активів.Якщо економічні дані продовжують показувати позитивний прогноз для економіки США, шанси на підвищення ставки будуть збільшуватися, і все це буде сильно тиснути на курс біткоіни.

У той же час, дії ще одного з найбільших світових ЦБ сприятимуть підвищенню інтересу покупців до біткоіни. Банк Японії планує запустити величезну програму грошового стимулювання економіки, яка повинна служити підвищенню інтересу покупців в біткоіни. Вчора прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе оголосив про плани введення пакету зі стимулювання економіки в обсязі ¥ 28 трлн ($ 265 млрд).

Оскільки Японія поставила криптовалюта в один ряд зі звичайними грошима і закріпила їх офіційний статус, будь-яке збільшення грошової маси буде приводити до падіння вартості ієни по відношенню до біткоіни.

Величезний розмір цієї грошової ін'єкції в економіку означатиме, що цей захід буде діяти протягом певного періоду часу. У цьому стимулі проглядається надія уряду знизити курс японської ієни, яка сильно виросла останнім часом, оскільки багато інвесторів після європейської кризи шукають притулок в стабільних валютах, таких як ієна і швейцарський франк. В результаті чого, настає збільшення грошової маси і боргових навантажень, і Банк Японії повинен значно послабити ієну.

На наведеній нижче діаграмі показано вплив негативної процентної політики Японії по парі XBT / JPY на біржі Kraken. Біткоіни вдалося прорватися через психологічний опір в 5000 і 6000 йен після реалізації негативних процентних ставок. З огляду на, що Банк Японії продовжить зниження ставки, ми можемо побачити продовження цього довгострокового бичачого тренда і побачимо прорив XBT / JPY до значення 8000 йен.

Крім того, в п'ятницю опубліковані останні дані економічного зростання в США, які будуть надавати великий вплив на наступне рішення по процентної ставки ФРС у вересні. Зростання краще очікуваного підвищив вірогідність підвищення ставки, і ми побачимо посилення долара США на всіх ринках. ВВП за другий квартал, як очікується, додасть 2, 6% в порівнянні з 1, 1% в першому кварталі, і це також збільшить очікування підвищення процентних ставок.

У наведеній нижче таблиці показано, як BTC / USD котирується нижче $ 400 і залишається нижче цього рівня здебільшого січня відразу після того, як Федеральна резервна система почала нормалізувати політику і підвищила базову процентну ставку на 25 базисних пунктів. Аналогічно ситуація може розгортатися, якщо ФРС вирішить підняти ставки у вересні.

В результаті, ми можемо побачити розбіжність в тенденціях BTC / USD і XBT / JPY. У той час, як з точки зору ієни біткоіни швидше за все виросте в довгостроковій перспективі, в доларовому вираженні ми побачимо, як біткоіни почне знижуватися, коли ФРС нормалізує грошово-кредитну політику і економіка США почне зміцнюватися.

Після того, як ФРС вводила в оману ринки протягом деякого часу, вони насторожено ставляться до проблеми довіри. ФРС доведеться підвищувати ставки в менш ідеальних умовах, і це остання заява відкриває можливості як мінімум для одного підвищення ставки цього року.

Підводячи підсумок можна сказати, що це негативний фундаментальний фактор для BTC / USD, так як долар США буде підвищуватися, якщо економічні дані будуть продовжувати показувати позитивну динаміку і ринок почне готуватися до підвищення процентних ставок.