Політик з Мюнхена закликає місто визнати біткоіни

Представник муніципалітету Мюнхена висунув пропозицію в правління міста про офіційне прийняття платежів в біткоіни. За інформацією одного з місцевих газет, Андре Вехтер (Andre Wächter), глава мюнхенського підрозділу організації "Союз заради прогресу і відродження" (ALFA), зробив пропозицію, що йде врозріз з політикою Європейського центрального банку.

"Неправильна політика, спрямована на збереження курсу євро і грошово-кредитної політики Європейського центрального банку швидше рано, ніж пізно призведе до величезних втрат довіри до самого євро", - говорить Вехтер.

"При такому сценарії важливо, щоб Мюнхен, як столиця регіону, був повністю на боці громадян, і допомагав підвищувати інформованість населення про альтернативи системі євро".

ALFA вважає, що "віртуальної платіжної системи" необхідно дати шанс, і згадує біткоіни в якості підходящої для цього валюти. Громадяни, за бажанням, зможуть здійснювати певні платежі в біткоіни, наприклад, це можуть бути платежі, що здійснюються на адресу місцевих органів управління.

Треба сказати, що ставлення до біткоіни в Німеччині досить неоднозначне, спостерігається рух вперед, то назад, причому це відбувається приблизно в рівних пропорціях. Незважаючи на це, Вехтер вважає традиційні платіжні методи, що застосовуються в Німеччині, досить незручними, і пропонує в якості альтернативного рішення біткоіни.

Пропозиція було розроблено "в світлі жорсткої критики готівкових платежів і загрози штрафів з боку банків при оплаті банківськими та кредитними картами", - пише видання Abendzeitung.На думку Вехтера, біткоіни є не тільки платіжної опцією майбутнього, але і відповідним сховищем вартості.

Німецькі компанії йдуть назустріч біткоіни

В німецькому бізнес-секторі, ставлення представників якого до біткоіни в цілому більш доброзичливе, ніж у законотворців, в цьому році також відзначається значний прогрес в сторону прийняття криптовалюта. Німецький технологічний журнал T3n на цьому тижні оголосив про укладення партнерства з старапом PEY з Ганновера, щоб виплачувати частину зарплати співробітникам в біткоіни.

У статті про свій "Експерименті з біткоіни" T3n висловлює бажання зробити доступ до альтернатив готівки і банківських карт більш вільним, і зазначає, що в Ганновері на даний момент є всього лише один біткойномат.

"Виплачуючи зарплату в біткоіни, ми хочемо створити додатковий спосіб отримання цифрової валюти", - заявляє журнал. "Так як на даний момент таких можливостей не дуже багато".

Інтеграція кріптовалютних платежів в Мюнхені буде запущена в якості експерименту, що, на думку Вехтера, супроводжується мінімальними витратами. Терміни обговорення і оцінки практичного застосування експерименту поки не повідомляються.

Тим часом, представник мюнхенського філії BitShares Крістоф Герінг (Christoph Hering) говорить, що, незважаючи на наявний потенціал для використання біткоіни, ставлення до нього населення все ще дуже сумно.

Герінг каже:

"[Німців] турбують негативні процентні ставки, але вони не знають кращої альтернативи і не довіряють біткоіни.

Щорічно Німеччина втрачає мільярди особистих накопичень, проте через відсутність альтернативних варіантів вона продовжує цілком використовувати банківську систему ".