Готується до виходу нова версія bitcoin Core 0. 15. 0

Команда Bitcoin Core опублікувала черговий реліз свого клієнта - 0. 15. 0. версія 0. 15. 0 на даний момент існує в якості RC1 (Release Candidate 1) і поки не доступна для завантаження з офіційного сайту, але RC1 для всіх операційних систем вже можна скачати на GitHub. Публікація релізу очікується в найближчі дні.

Нижче представлені найбільш помітні зміни, що з'явилися в новому релізі. Версія 0. 15. 0 містить ряд істотних поліпшень продуктивності, які прискорюють первинну синхронізація блокчейна (IBD), запуск, транзакцію і перевірку блоків:

База даних chainstate (яка використовується для відстеження UTXO, таблиці "невитрачених виходів") була змінена з моделі для кожної транзакції на модель для кожного виходу, що дозволить оптимізувати багато процесів, такі як використання мемпула, адаптація до різних стратегій очищення кешу, а також уникнути підвищеного навантаження на центральний процесор (CPU).

В Bitcoin Core 0. 15. 0 використання пам'яті для UTXO обчислюється більш точно - весь доступний кеш (dbcache) тепер фактично використовується повністю, що зменшує частоту очищення кешу в 2 рази.

Крім того, прискорюється час перевірки нових блоків на 40-50% за рахунок поліпшеного кешування при перевірці транзакцій під час вступу до мемпул.

База даних LevelDB була оновлена ​​до версії 1. 20 - в результаті синхронізація і перевірка блоків тепер відбувається швидше.

В Bitcoin Core 0. 15. 0 поліпшений алгоритм розрахунку комісій, що містить тепер більш широкий діапазон опцій. Внутрішні оцінки тепер відслідковуються на трьох різних часових горизонтах.Це дозволяє використовувати більш довгі цільові показники і середні оцінки, щоб швидше адаптуватися до змін умов.

Тепер оцінки можуть бути консервативними або економічними. Консервативні оцінки використовують більш тривалі тимчасові горизонти для розрахунку, комісія менш схильна до швидких змін в платіжних умовах. Економічні оцінки використовують більш короткі тимчасові горизонти і будуть більшою мірою схильні до короткострокових змін в платіжних умовах. Економічні оцінки можуть бути значно нижче в періоди низької активності транзакцій (наприклад, у вихідні дні), але можуть призвести до того, що транзакції залишаться непідтвердженими, якщо комісії будуть рости.

Також змінений інтерфейс RPC для комісій. Додано новий RPC оцінки, щоб надати необроблені дані про платежі. Клієнти можуть запитувати і використовувати ці дані в власною логікою розрахунку комісій.

Bitcoin Core 0. 15. 0 тепер підтримує завантаження декількох окремих гаманців з індивідуальними балансами, ключами і отриманими транзакціями.

Нова версія видаляє залишки так званої підтримки пріоритету монет (частина кожного блоку могла бути зарезервована для транзакцій в залежності від віку та вартості UTXO, які витратили Майнер).

Крім того, в BitcoinCore 0. 15. 1 усунені попередні дрібні помилки і введені деякі оптимізації. Повний список змін в Bitcoin Core 0. 15. 0 традиційно опублікований на Github.