Запущена нова тестова мережа Ефіріума kovan на заміну постраждалої від спам-атак Ropsten

Десять провідних компаній-розробників продуктів на Ефіріуме оголосили про запуск Kovan - нової відкритої тестової мережі, після того як спам-атаки обрушили існуючу тестову мережа.

24 лютого, Ropsten - відкрита тестова мережа Ефіріума - піддалася DoS атак, в результаті чого розробники залишилися без необхідного інструменту для розміщення і тестування смарт-контрактів, перед їх розміщенням на робочому блокчейне.

Відразу після початку масованих атак, консорціум з 10 компаній почав розробку стабільної тестової мережі Kovan, заснованої на консенсусі "Доказ Авторизации" (Proof of Authority, PoA), механізм якого вперше запропонований компанією Parity Technologies.

Використання PoW на тестових мережах оголило фундаментальну проблему теорії ігор: єдина суттєва економічна мотивація Майнінг в такій мережі із застосуванням спеціалізованих GPU - це можливість отримати велику кількість тестового ефіру для запуску спам-атак, що знижують надійність і стабільність мережі, з метою утруднити розробку додатків, призначених для розміщення в робочій мережі.

Тестова мережу Kovan вирішує цю проблему, перекриваючи зловмисникам доступ до суттєвих сум тестового ефіру. Тепер розробники додатків будуть отримувати ефір через крани з невеликим виходом, контрольовані учасниками консорціуму. Крім того, з метою створення більш комфортного середовища для розробників, PoA забезпечує передбачувані і укорочені інтервали генерації нових блоків.

Гевін Вуд (Gavin Wood), співзасновник Ефіріума і Parity Technologies, а також автор терміна PoA, сказав:

"Після краху Ropsten, необхідність в надійної та універсальної допоміжної інфраструктури для розробників Ефіріума стала ще більш очевидною. Незважаючи на те, що консенсус PoA далекий від основ нашої філософії, я все ж сподіваюся, що в контексті чистої тестової мережі він виявиться корисним. "

Час генерації блоку в Kovan становить чотири секунди, і на відміну від таких PoW мереж, як біткойнов і Ефіріум, тимчасова затримка між блоками залишається майже незмінною. Більш того, в протокол включено пропозицію EIP-98, що дозволяє вузлам виконувати транзакції паралельно, що дає збільшення пропускної спроможності на сучасних процесорах від трьох до шести разів. В майбутньому планується інтеграція "пилозахисту" EIP-169, що забезпечує захист проти атак роздування мережі.

Для полегшення процесу майбутніх модернізацій, в протокол вбудована підтримка безпечної системи автоматичних оновлень, розроблена Parity.

Десять організацій - учасників консорціуму розробників Kovan:

  • DigixGlobal - платформа токенізаціі активів;

  • Etherscan - блок-експлорер Ефіріума;

  • Parity Technologies - автор клієнта Parity Ethereum;

  • Attores - смарт-контракти як сервіс-провайдерів;

  • Maker - платформа стабільної криптовалюта;

  • OneBit by TenX - платежі активами блокчейна в реальному часі;

  • Blockchain Industries - консультаційні послуги;

  • MelonPort - платформа управління цифровими активами;

  • Nivaura - емісія фінансових інструментів і адміністративні технології;

  • GridSingularity - платформа децентралізованих енергетичних програм.

Etherscan відповідає за оглядач блокчейна Kovan для відстеження транзакцій, а також статистичну консоль Netstats.Додаткові сервіси будуть реалізовуватися у міру готовності, наприклад, RPC (процедури віддаленого виклику), що дозволяють розробникам і тестерам взаємодіяти з Kovan без необхідності розгортати у себе повний вузол Ефіріума.

У відповідності зі сформованою традицією присвоєння найменувань (Morden і Ropsten - назви станцій метро в Стокгольмі), Kovan названа в честь станції метро в Сінгапурі, поруч з якою знаходяться офіси Digix, Attores і TenX.

Докладна інформація про мережу Kovan, а також посібник з використання кранів тестового ефіру міститься в Configuration Guide. Підтримку можна отримати, приєднавшись до каналу Gitter.