Відстань новий рубіж складності Майнінг

Складність видобутку біткоіни подолала ще одну круглу цифру. Це сталося 7 лютого, після чергового перерахунку. Причому, відбулися відразу дві події.

По-перше, був "офіційно" подолано рубіж в 1 екзахеш в секунду (1Eh / s). У пікових значеннях ця цифра досягалася вже кілька разів, але тепер вона закріплена перерахунком складності, що трапилося вчора. За рік, з лютого 2015 року, складність зросла лише в 3 рази, і за цей час навіть кілька разів помітно знижувалася. Тому, минулого літа серед Майнер було популярно думка, що стрімкий біг вгору закінчений і Майнінг вийшов на плато, що означало б деяку стабілізацію заробітку Майнер і можливість більш-менш надійно прогнозувати час окупності нового обладнання. Але до осені виробники завдали нового удару.

По-друге, останній перерахунок складності знаменний ще й тим, що вперше за довгий час разовий приріст перевищив 20% - зовсім небагато, але цього виявилося достатньо для округлення. Сьомого лютого складність зросла на 20. 06%. Це стало рекордом за півтора року - останній раз такий стрибок був зафіксований 19 серпня 2014 року!

На питання, "хто винен" в нові рекорди, відповісти дуже просто. Виробники чіпів восени 2015 року вийшли на новий виток еволюції. Компанія Bitfury в січні 2016 почала масовий випуск чіпів, розроблених по техпроцесу 16нм, а її китайські конкуренти компенсують технічні досягнення суперника масовим виробництвом оптимізованих 28нм чіпів. Крім того, шведський виробник KnC Miner також освоює 16 нм.

Це означає, що в 2016 році відбудеться нова "битва колосів", головною жертвою якої стануть деякі вцілілі "дрібні фермери", які не мають можливості закуповувати нове обладнання за оптовими цінами. Централізація Майнінг триває, незважаючи на заяви виробників про прагнення до рівного розподілу потужностей. На жаль, вона залежить не стільки від їх бажання, скільки від фінансових можливостей покупців, де великі оператори завжди матимуть перевагу над власниками декількох пристроїв.