Через місяць київські таксі почнуть приймати bitcoin

На поточний момент в країні криптовалюта використовує близько 20 бізнесів. Столичні магазини переходять на віртуальні гроші. З сьогоднішнього дня в столичному кафе КаваЛайк на Олеся Гончара, 30 можна буде розплатитися Bitcoin - найпопулярнішою криптовалюта світу. З 21 червня їх почав приймати один з київських магазинів під назвою "Натуральні продукти", розташований на закритій території ЖК Смарагдовий адресою, а минулої середи - магазин кліматичної техніки "Печі. Каміни" на Малевича, 8.

Важливо знати плюси і мінуси Bitcoin

Вартість Bitcoin визначається на біржах, наприклад, на Першій українській біржі криптовалюта (FUEC exchange), в результаті угод купівлі продажу. Але там курс криптовалюта розраховується ні до гривні, а до долара, оскільки в присутність Bitcoin в нашій країні поки що не регламентується чинним законодавством.

Крім того, купити або продати Bitcoin можна у конкретної людини безпосередньо або через спеціалізовані банкомати. Один з таких встановлений в Bitcoin-посольстві на Львівській площі, де знаходиться офіс агентства Kuna, першим в Україні почав легально продавати Bitcoin. Крім того, в Україні криптовалюта вже більше півтора року можна легально придбати за допомогою сервісу btcu. biz, сплативши покупку через термінальні мережі 24nonStop і iBox. Раніше цю опцію мали термінали банку Національний кредит, але через введення в ньому тимчасової адміністрації, зараз вона недоступна.

Представники btcu. biz розповіли "Вістям", що попит на Bitcoin поступово зростає і географія його розширюється, але українці як і раніше набувають його по частинах (система дозволяє купувати тисячні і навіть мільйонні частини).Це можна пояснити, оскільки на сьогоднішній день курс Bitcoin - $ 249 (т. Е. Приблизно 5824 грн), що далеко не всі можуть собі дозволити.

Таксистам пишуть мобільний додаток

Приходять до використання Bitcoin і підприємці. Як розповіли "Вістям" в Bitcoin Foundation Ukraine, зараз в Україні близько 20 бізнесів готові приймати оплату за свій товар і послуги "битками". Серед них, крім вищезазначених магазинів ще інтернет-магазин SendFlower, юридична фірма "Юскутум" і сервіс Yaware.

Правда, за словами господарів бізнесу, покупці їх поки не беруть в облогу: в Україні занадто мало користувачів Bitcoin, готових витрачати його на покупки, а ті, у кого він є, вважають за краще тримати його як інвестицію в очікуванні зростання курсу. Тому готовність приймати криптовалюта для них скоріше іміджева акція, спрямована на популяризацію такого способу оплати. Крім того, власникам Bitcoin-гаманців при оплаті буде надаватися знижка 5-10% від суми покупки. Теж для заохочення.

Причому використовувати Bitcoin в бізнесі безпосередньо вони теж поки не збираються - наприклад, робити за нього якісь закупівлі за кордоном. "Поки що буду накопичувати, - розповів" Вістям "Олесь Слободянюк, господар" Натуральних продуктів ". Але в майбутньому , за його словами, цілком готовий розраховуватися Bitcoin з закордонними партнерами - це зменшує валютні ризики і знижує втрати на конвертації. "Наприклад, в Таїланді є прекрасна зубна паста, яку я б із задоволенням продавав в своєму магазині, - каже він. - Навіщо мені купувати долар за незрозумілим курсу, потім міняти його на бат і розраховуватися з постачальником? Я б перерахував йому Bitcoin за 15 секунд і ніяких проблем ".

Правда, процедура розрахунку Bitcoin в його власному магазині поки займає близько двох хвилин.Слободянюк і пообіцяв, що найближчим часом процес буде спрощений і прискорений.

Як розповів "Вістям" член ради директорів BFU Олександр Момот, вже через місяць можливість приймати оплату Bitcoin отримають київські служби таксі - відповідну програму для різних платформ смартфонів вже пишеться, отримає назву DriveMe. "Для них це просто порятунок. Таксисти не хочуть ставити термінали - це зайві витрати, плюс гроші йдуть не їм в руки, а на фірму, яка, до того ж, платить ПДВ. а - зараховується безпосередньо, і підприємець сам віддає покладений відсоток від виручки, а податок сплачує фіксований ", - пояснили нам логіку. Правда, відмовився уточнити, з таксистами якої служби ведуться переговори по запуску кріптовалютних платежів. Але обмовився, що проект запустять вже через місяць.

Крім таксистів, на думку Bitcoin-ентузіастів, цей інструмент може зацікавити також дрібний бізнес на кшталт невеличких магазинів і кафе, що працюють на єдиному податку: складнощів у них не виникне, а приплив нових клієнтів станеться. Поки його стримує географія і новизна. "Відкривати новий магазин я поки не готовий, але якщо клієнт буде замовляти продукти через інтернет і платити Bitcoin, я готовий організовувати йому безкоштовну доставку", - запевнив Олесь Слободянюк.

Серйозний же прорив на ринку можливий після того, як НБУ визначить правове поле, в якому буде працювати Bitcoin-інфраструктура. Над цим активно працює BFU і стверджує, що крига скресла.

Тоді юрособи теж зможуть використовувати цей інструмент в своєму бізнесі. На думку експертів, першими це почнуть робити інтернет-магазини і сервіси з продажу квитків.

"Думаю, до кінця року кількість приймаючих Bitcoin бізнесів як мінімум подвоїться", - спрогнозував "Вістям" Олександр Момот.

Джерело

26. 06. 2015