Юрист з США заарештований при продажу конфіденційної інформації за біткоіни

Адвокат однієї з великих лобістських фірм США був арештований і притягнутий до кримінальної відповідальності після спроби продати конфіденційну інформацію за біткоіни.

Досить складно уявити собі успішного юриста, який зважився на такий вчинок. Однак Джеффрі Верткин (Jeffrey Wertkin) вчинив саме так. Більш того, він пішов настільки далеко, що використовував фальшиве ім'я і надів перуку. Тим не менш, це не врятувало його від арешту. Та й не дивно, адже навряд чи можна придумати що-небудь дурнішого, ніж продати секретні документи компанії, що знаходиться під наглядом ФБР.

Згідно з судовими документами, Джеффрі Верткин (Jeffrey Wertkin) спробував продати секретну інформацію за 310 000 доларів США, причому оплата повинна була бути проведена в біткоіни. Заарештований 31 січня цього року Верткин раніше був партнером компанії Akin Gump Strauss Hauer & Feld, відомої юридичної і лобістської фірми. Серед клієнтів фірми - такі відомі компанії, як AT & T, Volkswagen, Mobil Oil і інші.

Крім того, протягом шести років Верткин пропрацював судовим адвокатом в Міністерстві юстиції США.

В судових документах говориться, що Верткин звернувся до співробітника компанії кібербезпеки в Каліфорнії з пропозицією продати конфіденційну інформацію, пов'язану з поданим проти них позовом. Прикриваючись ім'ям Ден (Dan), Верткин відправив в компанію частина обвинувального висновку, і запропонував відправити весь файл за 310 000 доларів в біткоіни.

У доповіді говориться: "... Ден запропонував співробітникові компанії заплатити йому в біткоіни і пояснив йому принципи роботи біткоіни і його перевага, що складається в неможливості відстеження".

Після декількох бесід Верткин і співробітник домовилися зустрітися в готелі Hilton Garden Inn в місті Купертіно, Каліфорнія. Однак, як тільки копія обвинувального висновку була передана, Вертлін був заарештований агентами ФБР. Деякі джерела повідомляють, що в момент арешту Верткин сказав: "Моє життя закінчена".

Варто відзначити, що 310 000 доларів - це в будь-якому випадку занадто велика сума за абсолютно не потрібну інформацію. З огляду на, що співробітник знаходиться під слідством компанії доповів про інцидент ФБР, була в курсі ведеться розслідування. Складно сказати, на що в кінцевому підсумку сподівався Верткин, оскільки навряд чи він міг повідомити компанії щось, про що вони дійсно не знали.