Великий південнокорейський банк використовує блокчейн для аутентифікації

у понеділок, на FinTech Demo Day в Сеулі, голова південнокорейської Комісії з фінансових послуг (FSC), Їм Джонг-йонг (Yim Jong-yong) оголосив, що його міністерство "готує грунт для поширення цифрової валюти".

На даний момент немає ніяких подробиць про те, яку технологію збирається використовувати FSC, крім того, що вона буде заснована на блокчейне. У відповідність з інформацією південнокорейського новинного агентства Yonhap News, Їм заявив, що міністерство вкладе в розробки в області Фінтех близько трьох трильйонів вон (2. 65 млрд $) протягом наступних трьох років.

Однак, фінансовий сектор Південної Кореї вже давно почав роботи в області блокчейна. Так, KB Kookmin Card, один з найбільших в країні банків та емітентів кредитних карт, заснований в 2002 році в Сеулі, анонсував створення першої в країні спрощеної персональної системи аутентифікації для мобільних платежів на основі технології блокчейна.

Запуск персональної служби перевірки справжності на основі блокчейна компанія планує почати в середині листопада. Робота над цим здійснювалася в партнерстві з кріптовалютним стартапом Coinplug.

За словами Річарда Юня (Richard Yun), директора та операційного директора Coinplug, KB Kookmin Card хоче інтегрувати інструмент в свою кредитну карту "onboarding services" (прискорений процес ознайомлення нових користувачів).

"Клієнтам потрібно негайно продемонструвати можливості продукту - чим швидше вони побачать окупність своїх інвестицій, тим швидше відгукнуться на пропозицію", - вважає він.

Спочатку система буде реалізована для мобільних додатків, щоб спростити існуючу систему аутентифікації при вході в додаток, реєстрації нової кредитної карти і проведення мобільних платежів від 300 тисяч південнокорейських вон ($ 260) і вище. Кожен мобільний користувач кредитної картки отримає персональний сертифікат аутентифікації, одноразовий з шестирозрядна кодом, тоді як зараз це 10-розрядний код.

"Це дуже важливо - надати безпечну, просту у використанні ідентифікацію та службу перевірки автентичності користувачам банківської послуги. Ми вважаємо, що приватний блокчейн прекрасно підходить для ефективного здійснення безпечної та масштабованої служби перевірки справжності", - повідомив Юнь.

За прогнозами експертів ринку, незабаром прикладу KB Kookmin Card підуть інші банки і фінансові компанії Кореї, замінивши стандартний незручний процес проведення фінансової операції.

Банк очікує, що нова система буде сприяти зниженню адміністративних витрат на випуск персональних сертифікатів аутентифікації і управління даними клієнтів через проміжну компанію.