Великий австралійський банк перевів 10 доларів в Канаду за 10 секунд

Національний банк Австралії (National Australia Bank, NAB), один з банків австралійської "великої четвірки", успішно завершив свій перший proof-of-concept (PoC) грошового переказу через блокчейн .

Використовуючи технологію Ripple, Національний банк Австралії успішно здійснив переклад в розмірі 10 AUD зі свого рахунку на банківський рахунок працівника в Канадсокм Імперському банку комерції (Canadian Imperial Bank of Commerce, CIBC), обробка і виконання якого зайняли всього 10 секунд.

NAB, поряд з перебувають в Торонто CIBC - одним з канадських банків "великої п'ятірки" і Bank Leumi - найбільшим ізраїльським банком - учасники альянсу, який погодився на обмін інноваційними стратегіями та інформацією для спільних розробок нових можливостей оптимізації банківської діяльності.

Швидше за все, в експерименті також брала участь корпорація IBM, імовірно в наданні програмного забезпечення та хмарної інфраструктури.

Генеральний директор NAB Джонатан Дейві сказав: "Ми вважаємо, що дана технологія має потенціал не тільки для проведення міжнародних платежів в реальному часі, а й для поліпшення рівня безпеки та ефективності наших платіжних систем, як найбільш важливою складової робочого процесу ".

"Міжнародний банківський інноваційний альянс" буде спостерігати за роботою цих трьох банків, а точніше за тим, як вони проектують і розробляють продукти та послуги, при цьому розподіляючи витрати і тестуючи продукти в трьох різних середовищах.

Коментарі Дейві вказують на те, що банки стоять перед вибором: або досліджувати блокчейн, або ж зіткнутися з ризиком прориву Фінтех, викорінює традиційну банківську структуру.

Він заявив: "Ми конкуруємо в стрімко мінливому світі. Повсякденні новинки в сфері Фінтех кидають виклик статус-кво. Ми повинні не тільки зберегти його, але також знайти способи бути попереду."

Альянс збільшує можливість остаточного прийняття блокчейна на банківському ринку, особливо в Австралії та Ізраїлі. NAB і Bank Leumi - найбільші банки у відповідних країнах, які мають величезний потенціал для розширення використання технології розподілених реєстрів. NAB також бере участь в банківському консорціумі R3, який досліджує технологію блокчейна в індустрії фінансових послуг.

В липні цього року, на основі блокчейна Ripple був здійснений переклад канадським фінансовою установою ATB Financial німецькому банку ReiseBank AG у сумі 1 000 канадських доларів. Цей переклад зайняв 20 секунд.