Група "білих хакерів" може отримати всі викрадені у theDAO токени ETC

Все більше суперечливих чуток оточує сумнозвісний проект TheDAO на Ефіріуме, який в минулому році зібрав ефіру на 150 мільйонів доларів і примудрився втратити значну їх частину в один момент.

У жертв торішньої атаки на DAO є час до 15 квітня, щоб отримати хоча б часткове повернення вкрадених коштів в ETC. Доля монет на 4. 4 мільйони доларів як і раніше залишається неясною. Проблема полягає в тому, що, схоже, ці кошти в результаті дістануться White Hat Group (WHG) - групі "білих хакерів", яка нібито була створена для повернення токенов DAO від зловмисника.

Як це вийшло

В червні 2016 року більшість кріптовалютних ентузіастів спостерігали за найбільшим збором коштів в історії спільноти - за DAO Hub, проектом, який став жертвою хакерської атаки. Індивідуум або група хакерів змогли вкрасти у децентралізованій організації ефіру на 3. 53 мільйони доларів (за поточним курсом), спровокувавши один найсуперечливіших хардфорков в кріптовалютном просторі і народження ETC. Після злому DAO 21 червня сталася так звана "зачистка White Hat". Члени команди WHG в той час позиціонувалися як герої, а мережа Ефіріума стала готуватися до хардфорку.

Після хардфорка пройшла серія повернень коштів інвесторам DAO, які все ще були власниками монет. За умовами останнього договору DAO з ETC, що залишилися інвестори можуть заявити права на свої кошти до 15 квітня цього року.Ті, хто займається відшкодуванням, повідомили співтовариство про цю можливість за допомогою блогів, форумів і таких майданчиків, як Twitter і Reddit, за допомогою наступного повідомлення:

"Договір DAO з ETC закінчується 15 квітня 2017 року. Поверненню підлягають 1 717 513. 0888 ETC (4 482 709. 16 доларів)".

WHG отримає токени замість жертв злому

На форумах та інших майданчиках в зв'язку з цією новиною з'явилося досить багато учасників спільноти, незадоволених результатом повернення коштів. Після 15 квітня всі незатребувані кошти дістануться членам White Hat Group, що означає збагачення на мільйони доларів невеликої групи людей. Деякі скептично налаштовані користувачі ставлять під сумнів законність дій WHG.

"Вкрадені токени - це по суті вкрадені гроші", - відзначає один з незадоволених членів спільноти Ефіріума. "Це означає, що будь-яка дія, крім повернення цих коштів їх законним власникам - аморально (і незаконно). Кошти мали бути повернуті їх власникам з самого початку - це було б простіше і прозоріше ".

"Поверхневий контракт з повернення коштів з обмеженням за часом - початкова задумка WHG, що дозволяє відрізати жертв злому від їх коштів і витратити їх так, як їм захочеться. Вони навіть залишили лазівку на той випадок, якщо спільнота захоче продовжити можливість зняття на невизначений термін. Вони можуть вивести кошти в будь-який час, не дивлячись ні на що ".

Є досить багато людей, які поділяють подібний настрій і підтримали висловлення аналогічними заявами. Деякі члени спільноти кажуть, що кошти повинні бути доступні для виведення завжди і заявляють:

"WHG не має ніякого права на них. Вони почали небезпечну гру і, сподіваюся, підуть на задній хід".

Повернення коштів DAO - вкрай суперечливий захід

"Через тиждень так звана" White Hat Group "отримає в своє розпорядження кілька мільйонів доларів", - відзначає ще один член спільноти.

"Найсумніше це те, що ніхто з фактичних власників засобів нічого не знає про членах цієї групи. Вся ця історія - одна велика жарт з великою сумою чужих грошей. Я сподіваюся, що все це - не просто чергова афера".

Представники WHG ніяк не відреагували на скарги членів спільноти на Reddit і Twitter. Цілком очевидно, що процес повернення коштів не задовольняє тих, хто заперечує проти повного припинення виплат після 15 квітня. Судячи з тону скарг, незадоволені інвестори цілком можуть звернутися до суду - такі прецеденти вже мали місце в минулому. Але подавати в суд на групу анонімів - затія досить сумнівна.