Співробітниця google поширює цифрову книгу за допомогою блокчейна Ефіріума

Співробітниця Google Тіа Углов стала автором цифровий книги "Всесвіт вибухає", розробленої компаніями, що спеціалізуються на дизайні товарів Impossible Labs і Editions At Play. Книга була випущена 4 квітня, мета її релізу - демонстрація концепції цифрової власності.

Книга унікальна і відрізняється від більшості цифрових книг. Розпочата як експеримент на основі блокчейна Ефіріума, оригінальна копія цифрової книги могла стати власністю тільки 100 чоловік, які в свою чергу могли відправити її копію своїм друзям - не більше ніж 100 людям. За підсумком, може існувати не більше 10 000 копій книги.

Однак початкові власники не можуть просто передати книгу своїм друзям. Перш ніж отримати таку можливість, власник повинен видалити два слова і додати одне нове на кожну з 20 сторінок книги. Кожна сторінка цифровий книги містить 128 слів. Ідея полягає в тому, що після створення 100 копій вся книга буде нечитабельна, тому що кожне слово в ній буде замінено.

Проект співробітниці Google, Impossible Labs і Editions At Play сам по собі має мало відношення до цифровим книгам як таким. Його мета - продемонструвати як цифрове право власності може працювати з новими технологіями, такими як блокчейн. Розробники Impossible Labs, яким Google доручив розробку веб-додатки поверх блокчейна Ефіріума, сфокусувалися на використанні розумних контрактів і тимчасових міток для запису передачі права власності в незмінному і децентралізованому блокчейне.Такий спосіб дозволяє кожному користувачеві всередині мережі і кожному власникові книги з'ясувати, хто вніс ту чи іншу зміну в цифрову копію і коли.

У своєму блозі команда розробників Impossible Labs пояснила своє рішення вибрати Ефіріум, а не інший блокчейн, наприклад, біткоіни:

"Одна з головних причин вибору Ефіріума - наявність в ньому вбудованих розумних контрактів, які спрощують зберігання даних і передачу права власності. Розумні контракти - програмовані контракти на основі блокчейна, які не тільки уточнюють, що має статися після виконання певних умов (як звичайні контракти), але і автоматично виконуються ".

Використання Ефіріума дозволяє цифрової книзі самостійно визначити, чи була проведена заміна на два слова, і чи була передача копії ініційована первісним власником. Далі команда розробників зазначила, що розумні контракти необхідні для зберігання і виявлення змін в цифровий книзі, щоб власники копії могли отримати до них доступ, грунтуючись на точних часових позначках.

Основна мета цього проекту полягала в тому, щоб використовувати незмінну платформу, таку як блокчейн Ефіріума для виключення можливості маніпуляції даними і несанкціонованого зміни прав власності.

"В інтернеті ми не" купуємо "право власності. Ми беремо його в оренду. Ми купуємо ліцензію для доступу і ліцензія, яку ми отримуємо, не підлягає передачі. У своєму першому експерименті з цифровими книгами, Editions at Play, Visual Editions і Creative Lab Google у партнерстві з Google Play продавали ліцензію для доступу до цифрових книг - книгам, які не можуть бути роздруковані або фізично передані іншій людині ", - пояснила Углов, яка підкреслила, що метою проекту є визначення концепції права власності та відділення її від ідеї володіння і дос тупа.