Колишній аналітик ЦРУ підняв тему фінансування тероризму через біткоіни

Про фінансування тероризму за допомогою криптовалюта писали багато разів. Ця тема періодично виникає після доповідей різних силових відомств, причому зазвичай робиться висновок, що більшу частину коштів терористи отримують в фіатних валютах.

Однак, колишній контртерористичний аналітик ЦРУ виявив, що терористи все ширше використовують інноваційні технології для поліпшення фінансування, однією з них є використання біткоіни.

Яйя Фаньюзе - директор політичного аналізу в Фонді захисту демократії, Центру по санкціям і незаконному обігу фінансів (Defense of Democracies 'Center on Sanctions and Illicit Finance (CSIF), який раніше сім років займав посаду економічного і антитерористичного аналітика в ЦРУ.

у своєму повідомленні на The Cipher Brief він пояснив, як недавно натрапив на тривожний випадок "інноваційного" збору коштів терористами.

За словами Фаньюзе, Meдіа центр Ібн Таймія (Ibn Taymiyya Media Center, ITMC), який представляє собою пропагандистське підрозділ інтернет-джіха Дістен, розташоване в секторі Газа, використовує соціальні мережі для кампаній зі збору коштів. Фаньюзе стверджує, що це перша терористична група, публічно використовує цифрову валюту.

На початку року Європол заявив, що жодна терористична група не використовувала біткоіни для фінансування тероризму .

Фаньюзе сказав: "Хоча їхня кампанія ще не зібрала помітну суму в криптовалюта, ця спроба показує, як терористи експериментують з новою фінансовою технологією, щоб розширити варіанти свого финансирова ия."

Фаньюзе додав, що ITMC є медіа-крилом представництва моджахедів (Mujahideen Shura Council) в околицях Єрусалиму, яке Держдепартамент США вважає іноземної терористичною організацією. Вони також надавали підтримку Ісламської державі (ISIS, заборонено в РФ).

Використання біткоіни для "терористичного фандрайзингу"

Інтернет-кампанія ITMC почалася в липні 2015 року та спочатку приваблювала послідовників з допомогою платформи обміну повідомленнями Telegram, а в червні 2016 року було додано варіант оплати в біткоіни. для кожного бійця кампанія прагнула зібрати, принаймні $ 2500. Однак, незважаючи на масштабні плани, організація отримала всього близько 0. 929 BTC (приблизно $ 540) в двох транзакціях.

Фаньюзе вважає, що ці пожертви могли виходити від самих організаторів кампанії, щоб перевірити адресу.

"Незрозуміло, хто розмістив депозити на адресу Bitcoin, але дані блокчейна за транзакціями дозволяють припустити, що особи, які вчинили переклад, є досвідченими користувачами біткоіни і застосовують інноваційні методи, щоб зберегти свою анонімність."

відстежено ание транзакцій в блокчейне

У той час, як біткоіни сам по собі псевдоанонімен, його розподілений блокчейн має перевагу в тому, що всі транзакції можна відстежувати, допомагаючи правоохоронним органам знайти необхідні їм зв'язку і послідовність перекладів.

Навіть якщо ITMC продовжить шукати фінансування, використовуючи криптовалюта, люди можуть не наважитися відправити кошти за рахунок повної прозорості блокчейна.

За словами Фаньюзе, відкрита і прозора платформа блокчейна означає, що ентузіасти біткоіни більш схильні працювати з правоохоронними органами для вирішення питань незаконного фінансування тероризму.

"Незаконна діяльність, яка використовує криптовалюта, зробить фінансових регуляторів менш сприйнятливими до зростання фінансових технологій, і громадськість стане більш скептично ставитися до використання цифрових валют.

Прихильники криптовалюта, які знайомі або працюють на кріптовалютних біржах, форумах і сайтах даркнета, повинні ініціювати "чергові групи" для відстеження злочинної діяльності, пов'язаної з криптовалюта.

Такі групи могли б інформувати блокчейн компанії, засоби масової інформації і навіть прав охоронні органи про неправомірні дії в екосистемі криптовалюта. "

Чи будуть прийняті активні кроки в цьому напрямку, ще належить з'ясувати.