Кілька слів про валютну політику Китаю

Президент народного банку Китаю Чжоу Сяочуань не робив публічних заяв протягом декількох місяців. Але в цієї неділі він висловився в тривалому письмовому інтерв'ю, для того, щоб заспокоїти населення країни з приводу подальшої долі китайської валюти.

Нова збалансована валютна корзина країни, за його словами, по суті знаходиться в стадії розробки, і її майбутній дизайн "буде скоректований". Він визнав, що поки "немає консенсусу" в тому, якою саме має бути ця кошик. Метою Народного банку є підтримка юаня на "стадії рівноваги".

Однак, як сказав Чжоу Сяочуань:

"На жаль, поняття" рівноважний рівень "не піддається точній оцінці. Але в цілому стабільний рівень обмінного курсу може бути досягнутий тільки тоді, коли він буде наближатися до рівноваги. "

Це повинно утримати інвесторів від спроби вгадати потрібне значення курсу." Важко домогтися того, що ви не можете чітко визначити "- сказав глава ЦБ.

Переходячи до інших предметів обговорення, які довгий час були в тіні, керуючий НБК говорив про майбутню цифровий валюті Китаю, яка може бути випущена центральним банком.
Чжоу Сяочуань досить вільно говорив про можливий компроміс між державними і приватними цифровими валютами.

"Якщо цифрова валюта може забезпечити захист конфіденційності, то технологія блокчейна є хорошим вибором," сказав він. Цього було достатньо, щоб надихнути китайських ентузіастів біткоіни. Але потрібно відзначити, що вкрай складно з'ясувати реальну політику Китаю з приводу майбутнього своєї валюти, і нам як і раніше залишається тільки припускати можливі варіанти.