Федеральний суддя в Нью-Йорку у справі coin. mx визнала біткоіни грошима

Федеральний суд в Нью-Йорку визнав біткоіни грошима. Дане формулювання виникла в ході розгляду справи по припинила своє існування флоридской біткоіни-біржі Coin. mx на чолі з Ентоні Мурдже (Anthony Murgio).

Мурдже, обвинувачений у відмиванні грошей в липні минулого року, намагався ухилитися від звинувачень, висунутих проти нього, стверджуючи, що біткоіни - це не гроші в контексті законодавства США.

Згідно Reuters, суддя Елісон Натан (Alison Nathan) з Південного окружного суду Нью-Йорка відхилила дане твердження, написавши, що біткоіни є грошима в силу свого використання.

Натан написала в своїй постанові: "біткоіни - це грошове засіб в рамках значення цього поняття. Біткоіни приймаються в якості оплати за товари і послуги та можуть бути придбані на біржі з банківського рахунку. Таким чином, біткоіни виступає в якості грошових ресурсів і використовується як засіб обміну і платежів ".

Рішення послідувало всупереч рішенню суду у Флориді, в якому суддя Майамі ухвалив, що згідно із законами штату, біткоіни не характеризується як форма грошей. Дане рішення викликало гарячі суперечки.

Випадок Coin. mx підлягає більш ретельному розслідуванню з боку уряду США через ймовірну причетність до серії нападів на великі компанії і фінансові інститути, в тому числі гіганта Wall Street - JPMorgan Chase. За даними прокуратури, Coin. mx була використана в якості каналу для відмивання доходів від передбачуваних операцій.

Адвокат Брайан Клейн (Brian Klein), який представляє інтереси Мурдже, сказав, що його клієнт планує продовжувати боротьбу за зняття звинувачень.

"Захист не згодна з відмовою суду в клопотанні. Ентоні Мурдже продовжує наполягати на своїй невинності і очікує зміни вироку на майбутньому судовому засіданні".

Статус біткоіни в США все ще не визначений, і різні органи влади розглядають його по-різному. Крім двох описаних вище судів, у 2013 році суд штату Техас у справі Трендона Шейверсом також назвав біткоіни валютою. Податкова служба США та Комісія з боротьби з фінансовими злочинами (FinCEN) розглядають його як "віртуальної валюти", що підлягає регулюванню та оподаткуванню. У той же час Комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами вважає біткоіни товаром.