9 Французьких банків впроваджують блокчейн на ринок цінних паперів

Французький банк CACEIS підписав угоду про партнерство з вісьмома великими фінансовими інститутами (BNP Paribas Securities Services, Caisse des Dépôts і Consignations, Euroclear, Euronext, S2iEM і Société Générale, за підтримки Paris Europlace), спрямоване на розвиток підтримки інфраструктури на базі блокчейна для постобробки торгових операцій з цінними паперами, для сегмент а малого і середнього бізнесу в Європі.

Метою партнерства, започаткованого в червні 2016 року, є розширення доступу компаній, що займаються впровадженням блокчейна, до ринків капіталу, з метою використовувати технологію для підвищення безпеки постобработки торгових операцій.

Ця ініціатива була розпочата напередодні нової нормативної бази у Франції, яка передбачає випуск і розподіл фінансових цінних паперів із застосуванням блокчейна. Технологія використовує реєстр даних, який розподіляється і спільно використовується кількома сторонами. Він має потенціал для вдосконалення і спрощення ланцюжка постобработки торгових операцій.

"Ми раді брати участь в колективному інноваційному процесі. Цей перспективний проект поєднує в собі широкий спектр досвіду і знань, які відповідають нашим бажанням допомогти процесу трансформації середовища постобработки торгових операцій з цінними паперами", - зазначив Жан- Франсуа Абаді (Jean-François Abadie), генеральний директор CACEIS.