73% Фінансових фахівців вважають можливим розвиток блокчейна без біткоіни

Відповідно до недавнього дослідження, багато фахівців фінансової галузі прогнозують сприятливу майбутнє для технології блокчейна - і в цьому майбутньому немає біткоіни.

Компанія Greenwich Associates, що спеціалізується на дослідженнях ринку, нещодавно опублікувала роботу під назвою "Розподілені цифрові реєстри на фондових ринках: відповіді на основні питання". Попередні публікації Greenwich Associates присвячені оцінці розвитку взаємин Уолл-Стріт з технологіями біткоіни і блокчейна.

Юристам і фахівцям з дотримання нормативно-правової відповідності з Уолл-Стріт було поставлено питання, чи довірять вони переміщення основних засобів блокчейну:

  • 32% відповіли, що, на їхню думку, така довіра вже формується;
  • 38% з 55 опитаних сумнівалися, відповівши, що "в кінцевому підсумку" цю довіру з'явиться;
  • 13% учасників опитування заявили, що перш, ніж такий розвиток подій стане можливим, "необхідно посилити регулювання";
  • 11% сказали, що Уолл-Стріт ніколи не схвалить даного застосування технології;
  • 7% опитаних, згідно зі звітом, не визначилися з відповіддю.

"Для того, щоб блокчейн або інший розподілений реєстр забезпечив ринку прозорість, учасникам ринку і законодавчій системі буде потрібно визнати цифровий реєстр як" золотий копії "того, що і кому належить. Технічно це можливо, але в реальності - поки немає ".

Блокчейн без біткоіни

73% з 55 опитаних позитивно відповіли на питання, "чи може блокчейн розвиватися без біткоіни".Однак, частина респондентів вважає інакше:

"Майже три чверті учасників (дослідження) вважають, що блокчейн може з успіхом застосовуватися без біткоіни. Така відповідь не дивний. Однак, якщо фахівці фондових ринків (що становлять більшу частину респондентів) переконані в цьому, то люди, які мають досвід роботи з біткоіни і блокчейном - не впевнені ".

Інша частина дослідження присвячена можливості ефективного застосування альтернативних технологій, відмінних від блокчейна, для створення розподіленого цифрового реєстру.

  • 33% опитаних відповіли, що вважають за можливе застосування інших технологій для створення "більш швидких і функціональних" цифрових реєстрів,
  • тоді як 28% в це не вірили,
  • 39% учасників не визначилися з відповіддю на це питання.

Опитування проводилося в травні - червні цього року, всього було опитано 102 фахівця в галузі фінансів. У липні в рамках дослідження були проведені ще 55 додаткових інтерв'ю.

На закінчення

Таким чином, великий бізнес і банки все ближче підходять до повного відділення технології блокчейна від криптовалюта. З точки зору фінансових ділків це саме логічне рішення, так як відкрита неконтрольована валюта ніяк не вписується в сучасну економічну систему.

Тому, вони вирішили взяти з неї те, що можуть використовувати в своїх цілях. Корпоративні блокчейни стануть просто новим поколінням систем зберігання даних, знижуючи для бізнесу витрати на ІТ-інфраструктуру. Тому, велика частина "досліджень" блокчейна присвячені саме вивчення можливих методів контролю та взаємодії приватних блокчейнов.