Чотирьох Майнер біткоіни заарештували в Венесуелі

Трьох чоловіків і одну жінку звинуватили в "крадіжці електрики" і "Інтернет мошенічестве". Федеральна поліція Венесуели сьогодні заарештувала чотирьох Майнер біткоіни з міста Чаральяве. Трьох чоловіків і одну жінку звинуватили в "крадіжці електрики" і "Інтернет мошенічестве." Новина, яку раніше повідомив провідний в Венесуелі новинний сайт про біткоіни, CriptoNoticias, вперше передав в Instagram Дуглас Ріко, директор Cuerpo de Investigaciones Científicas Penales y Criminalisticas (CICPC), тобто Федерального поліцейського агентства.

Заарештовані Майнер назвали себе, як Нестор Рафаель Амандарей Прецілла (57), Ана Сесіль Фарьяс Віллануева (25), Кевін Давид Ожеда Діас (26), і Альберто Хосе Запата Орта (23).

В поясненні, доданому до посту в Instagram, Ріко сказав, що вони управляли "понад 300" комп'ютерами для Майнінг біткоіни і продавали їх у Кукуте, Колумбійському місті біля кордону з Венесуелою, в який жителі країни приїжджають міняти болівари і долари, перебуваючи поза суворого державного контролю.

Ріко також згадав, що дії Майнер привели до "перевитрати і нестабільності" в електричній мережі Чаральяве.

Ці чотири персонажа не перші Майнер біткоіни з Венесуели, які були заарештовані. У 2015 році Хосе Пералес, 46, і Joel Padrón, 31, були заарештовані співробітниками місцевої секретної служби, яка називається Servicio Bolivariano de Inteligencia Nacional (SEBIN), і їх засудили до трьох з половиною місяців в'язниці. Основна причина, яка змушує венесуельців займатися Майнінг біткоіни, це регулювання цін, яке проводить соціалістичний уряд: електрику є практично безкоштовним.

Майнінг біткоіни вимагає чимало обчислювальної потужності, а також споживає чимало електрики. Зазвичай рахунки за електроенергію пожирають велику частину прибутку від Майнінг. Там, де електрика є дорогим, Майнінг стає неприбутковим. Однак в Венесуелі уряд перетворив Майнінг біткоіни в щось на зразок володіння особистим верстатом для друкування грошей.

Звичайно, цінове регулювання завжди призводить до дефіциту, і часті в країні зникнення електрики викликають проблеми у місцевих Майнер. Однак вони придумали свої прийоми, наприклад, розміщення обладнання в індустріальних зонах, де електрика завжди в наявності.

Так як процес Майнінг біткоіни це процес перетворення електрики в гроші, Майнер з Венесуели роблять своєрідний арбітраж: вони купують електрику як недооцінений товар і перетворюють його в електрику з прибутком. Так Майнер повернули соціалізм проти нього самого.