25 Компаній створили "федерацію смарт-контрактів" в якості альтернативи ethereum

Вчора стало відомо, що 25 міжнародних кріптовалютних компаній вирішили об'єднатися в "федерацію" - загальну мережу розумних контрактів RSK, що базується на мережі біткоіни. Компанії-учасники вважають, що вона буде надійніше, ніж Ethereum.

Мережа буде названа RSK Federtion, по найменуванню розумних контрактів RSK, розроблених аргентинським стартапом Rootstock (Тьюринг-повна платформа, яка базується на блокчейне біткоіни).

Дієго Гутьєррес Сальдівар (Diego Gutiérrez Zaldívar), виконавчий директор Rootstock, зазначив, що розширення системи біткоіни і вирішення низки основних проблем, пов'язаних з нею, за допомогою розширеної скриптовой платформи, дозволить позбутися від багатьох недоліків біткоіни в найближчі роки і захистить його внутрішню цінність.

За його словами, в найближчі роки компанії будуть займатися дослідженням можливостей використання бічних ланцюгів (сайдчейнов) з метою збільшення функціональності мережі біткоіни. Такі сайдчейни можуть стати аналогам контрактів Ethereum, при цьому не створюючи додаткового навантаження на основний блокчейн біткоіни.

"Федерація має намір надати декілька ключових елементів і послуг для розробки реальних випадків застосування смарт-контрактів", - сказав Габріель Курман (Gabriel Kurman), співзасновник Rootstock.

Відзначимо, що RSK є першою в світі платформою розумних контрактів, яка використовує "гібридну" модель безпеки і поєднує в собі елементи proof-of-work (PoW) і приватної мережі.

В даний час RSK існує у вигляді тестової мережі Lotus, яка була запущена в травні 2016 року. Перше закінчене рішення буде готове до випуску в 2017 році.

Творець онлайн-гаманця Xapo Венсес Казарес (Wences Casares), вважає, що рішення RSK перевершать функціональні можливості платформи Ethereum в питаннях надійності та безпеки.

Угода про намір сформувати федерацію, завданням якої є підтримка і розвиток платформи розумних контрактів, серед інших підписали:

Американські компанії BitGo і BitPay, дубайська BitOasis, люксембурзька біржа Bitstamp, шанхайська BTCC, гонконгська біржа Bitfinex (зламана 2 серпня, її подальше існування зараз під питанням), канадська JAXX і американський гаманець біткоіни Xapo.

Діяльність цих компаній безпосередньо пов'язана з біткоіни. Але не всі вони працюють виключно з ним. JAXX, наприклад, розробляє мультивалютний гаманець, а BitGo надає послуги з безпеки будь-яких платформ на основі блокчейна.

В світлі останніх проблем з безпекою контрактів Ethereum, а також поділу його блокчейна на дві фактично незалежних мережі, RSK має можливість перехопити ініціативу. Ця платформа не буде залежати від однієї компанії або команди розробників, яка в критичній ситуації буде приймати поспішні рішення, як це сталося з командою Віталіка Бутеріна.