25 Мільярдів доларів за 30 днів: новий кріптовалютний міхур?

Сукупний показник ринкової капіталізації всіх криптовалюта за останній місяць зріс майже на 80%, в той час як більш $ 20 млрд нових інвестицій були влиті в ринок, що розвивається.

Нові рекорди

30 мільярдів для біткоіни і 53 мільярди для всіх криптовалюта

За даними ресурсу CoinMarketCap, приблизно за 30 днів ринкова капіталізація основних кріптоактівов на блокчейне вперше в історії пробила рівень в 50 мільярдів доларів і виросла з $ 27. 7 млрд 10 квітня до $ 52 млрд 10 травня. В піку, в середині дня 9 травня, було зафіксовано значення в 53. 2 мільярди доларів загальної капіталізації.

При цьому, тільки флагман криптовалюта, біткоіни, ще 4 травня взяв рівень в 25 мільярдів доларів капіталізації 9 травня впритул наблизився до наступного, в цей день його капіталізація склала 29. 8 мільярдів доларів.

Однак, найбільші темпи зростання спостерігалися за межами ринку біткоіни. Загальна ринкова капіталізація криптографічних токенов, за звичкою званих альткойнамі, 8 травня виросла до $ 26 млрд, збільшившись більш ніж на 600% з трохи більше $ 3 млрд, зареєстрованих на початку березня. Це зростання загальмували чутки про проблеми на найбільшій біржі альткойнов - Poloniex, в результаті чого їх сумарна капіталізація знову впала і зараз балансує близько 23. 5 мільярдів доларів.

Домінування біткоіни на межі краху

Ще однією тенденцією останніх місяців стало неухильно снижающееся домінування біткоіни на тлі розвитку численних перспективних конкурентів 8 травня Індекс домінування біткоіни (тобто його частка в сумарній капіталізації криптовалюта) вперше в історії впав нижче 51%, тобто, фактично, біткоіни впритул наблизився до можливості втрати абсолютного лідерства на ринку криптовалюта.

Ця цифра носить досить формальний характер, і все ж, якщо біткоіни втратить це формальне перевагу, багато інвесторів задумаються про перехід в більш перспективні криптовалюта, або хоча б здаються такими.

Новий міхур?

На тлі цього різкого зростання деякі спостерігачі висловили побоювання, що весь клас активів, можливо, увійшов в спекулятивний міхур. Перший міхур на ринку біткоіни трапився в квітні 2013 року, а другий - в листопаді-грудні того ж року, після чого, протягом 3. 5 років, ринок коливався різноспрямовано, але вибухового зростання не спостерігалося. Тепер же ми можемо бути свідками роздування нового, набагато більш потужного міхура.

На підтвердження своїх аргументів, керуючий кріптовалютним інвестиційним фондом, Джейкоб Еліософф, вказав не лише на сам факт зростання цін, а й на те, що більшість криптовалюта, в яких не спостерігається технічного або інвестиційного прогресу, також виросли в ціні. Що стосується самого біткоіни, то і в його екосистемі немає факторів для такого стрімкого злету. Навпаки, дамоклів меч дозволеного кризи в масштабуванні мережі продовжує чинити тиск на курс.

Еліософф каже: "Я вже кілька тижнів кажу про міхурі: Doge, Dash, Litecoin, Stellar, Gnosis ... практично кожна монета злетіла".

Він також попередив, що такий розвиток ситуації - "знак бездумного оптимізму покупців, які будуть продавати свої активи, як тільки зміняться настрої".

Деніел Мастерс, директор інвестиційного фонду Global Advisors Bitcoin Investment Fund (GABI), згадуючи про подібні настрої, підкреслив, що навіть криптовалюта з більш скромними ринковими показниками випробували такий же серйозний ріст за останні кілька місяців.

На його думку, це "занадто сильне прагнення", зазначивши, що укупі з рекордними цінами на криптовалюта воно може утворити міхур.

Більше простору для зростання

У той час, як вищезгадані аналітики висувають обережні точки зору, інші спостерігачі ринку більш оптимістичні, стверджуючи, що курси криптовалюта цілком обгрунтовані, не дивлячись на поточне зростання цін.

Гаррі Йе, керуючий партнер Binary Financial, прийняв більш оптимістичний ухил, сказавши, що "ще є куди рухатися", оскільки все більше інвесторів звертають увагу на можливі прибутки в даному секторі.

Тім Еннекінг, голова Crypto Currency Fund, також говорить про потенціал ринку.

"Я згоден, що ціни виросли занадто швидко, але я не думаю, що це серйозна проблема, більше схоже на можливість покупки", - сказав він.

"Я не впевнений, що варто називати це міхуром, принаймні, зараз. Важко остаточно визначити, яка дійсна вартість кріптоактівов".

Зростаючі позабіржові торги

Один сильний індикатор бичачого настрою - це стійке зростання обсягів торгівлі. Незважаючи на те, що обсяг транзакцій для багатьох цифрових активів зріс на традиційних біржах, багато позабіржові торгові майданчики (OTC) також повідомили про збільшення активності.

Мартін Гарсія, віце-президент Genesis Global Trading, зазначив, що його компанія відчуває таке збільшення.

"Нові заявки на покупку значно зросли, і старі клієнти також повернулися", - сказав Гарсія.

Райан Рабаглія, головний трейдер Octagon Strategy, висловив схожу думку.

"За останні кілька місяців обсяг наших торгів виріс в три рази, а за останні кілька тижнів ми отримали нових контрагентів", - сказав він.

Нарешті, Рабаглія вказав на мінливі вимоги своїх клієнтів, підкресливши, що в той час як біткоіни і ефір як і раніше є найбільш затребуваними криптовалюта, його торгова площадка неодноразово отримувала запити на операції з менш відомими альткойнамі, такими як ZEC, DASH, ETC і XRP.