20 Переваг bitcoin

Одними з найбільш частих питань від тих, хто тільки дізнається про криптовалюта, є питання типу "Навіщо потрібен Bitcoin?", "Які плюси у Bitcoin?", "Що мені може дати Bitcoin?". Оскільки відразу буває складно виділити найважливіші в кожному конкретному випадку плюси криптовалюта, ми зробили список з 20 переваг:

1. Нульові або дуже низькі комісії

Комісії практично не залежать від переданої суми або від місця розташування відряджає та яка приймає. Найчастіше транзакції безкоштовні. Комісія потрібно тільки при формуванні технічно великих транзакцій, які навантажують мережу, або дуже малих сум, щоб уникнути атаки на мережу за допомогою спаму величезною кількістю безглуздих транзакцій.

Також відсутня будь-яка абонентська плата, ліміти і інші обмеження.

2. 24/7/365

Думайте про свої справи, а не про те, коли в банку вихідні або обідньої пори. Якщо вам захотілося відправити переказ о 3 годині ночі в неділю - значить, він буде відправлений о 3 годині ночі в неділю.

3. Миттєві перекази

У банків перекази між рахунками в середньому займають 3-5 робочих днів, а може і більше, якщо це закордонні переклади. У криптовалюта транзакції миттєві. Однак при роботі з великими сумами рекомендується почекати кілька підтверджень мережею транзакції, зазвичай це займає не більше години.

4. Безпека, надійність, захищеність

В криптовалюта для зберігання ключів доступу до засобів використовується перевірена криптографія з поділом на відкриті і закриті ключі.Аналогічні алгоритми використовують банки та інші фінансові організації для захисту своїх даних. А сумарна обчислювальна потужність мережі Bitcoin, яка використовується для захисту історії угод, ще в 2012 році перевищила обчислювальні потужності будь-якої суперкомп'ютера в світі.

5. Технологічну перевагу

Відмінна подільність, проста пересилання і верифікація справжності віртуальних монет при збереженні багатьох переваг готівки.

6. Нові можливості

Смарт-контракти, мультіподпісі і інші досягнення прогресу для зручності бізнесу і користувачів. Ви можете створювати транзакції з гарантом, коли, наприклад, потрібні дві з трьох підписів для здійснення транзакції. Смарт-контракти дозволяють задавати набагато складніші умови для виконання операцій.

7. Можливість відправляти мікротранзакції

Наприклад, тисячні частки долара. Це, в тому числі, нові можливості монетизації контенту і інші можливості для бізнесу.

8. Легкий старт

Відсутність складної реєстрації, вікових та ще яких-небудь обмежень. Для початку роботи не потрібно нічого, крім доступу в Інтернет. Ви завантажуєте клієнт Bitcoin на свій комп'ютер або смартфон, він генерує адресу вашого гаманця. З цього моменту ви можете приймати і відправляти криптовалюта.

9. Легкий прийом і відправка пожертвувань

Для отримання пожертвувань досить опублікувати свою адресу Bitcoin. При цьому відправник пожертвувань може відправляти їх адресно, що гарантує відсутність зловживань владою. Як, наприклад, відбувалося з банківськими переказами жертвам землетрусу в Непалі, які примусово пересилалися на особистий рахунок прем'єр-міністра.Також ви можете робити пожертвування таким проектам як WikiLeaks, не розкриваючи свою особистість, і не побоюючись переслідування з боку держави.

10. Наднаціональна система

криптовалюта це така ж наднаціональна технологія, як Інтернет. По всьому світу за останні роки тільки збільшується кількість точок, що працюють з криптовалюта. Навіть такий великий бізнес, як Microsoft або Dell, вже приймає Bitcoin за свої продукти.

При подальшому поширенні вам не потрібно буде думати про конвертацію між місцевими валютами, втрачати на комісіях і перераховувати вартість товару в звичну валюту, щоб зрозуміти, скільки він коштує. Рублі, ліри, крони, шекелі, рупії ... Bitcoin!

11. Відкрита технологія

Тексти програм Bitcoin відкриті і доступні будь-якому бажаючому для вивчення, щоб переконатися, що програма виконує тільки заявлені функції і нічого більше. Поширюється програмне забезпечення під вільною MIT ліцензією. Система набагато менше залежить від людського фактора, довіру до емітента або контролюючим органам замінено алгоритмами, математикою і криптографією.

Децентралізація та відкрита розробка гарантують, що в один прекрасний день Bitcoin не закриють, не візьмуть під контроль або не вчинять інші шкідливі дії.

12. Ринкове ціноутворення

Вартість криптовалюта не диктує владою. Вас не змушують приймати криптовалюта насильно і тільки в ній здійснювати певні платежі, як це відбувається з державними грошима. Вартість криптовалюта визначається тільки співвідношенням попиту і пропозиції на ринку. Вільна ринкова економіка.

13. Можливість обійти будь-які санкції

Незважаючи на високу волатильність через вільного ринку, коливання курсу криптовалюта можуть виявитися набагато менше падіння курсів національних валют при настанні політичної нестабільності в державі, або навіть оголошенні дефолту.Немає залежності від центробанків, місцевих і не тільки законів, релігії, політиків та інших спроб втрутитися і обмежити ваші операції. В тому числі, за допомогою санкцій.

14. Розширення покриття фінансовими послугами

Різноманітність поточних платіжних систем так і не забезпечило повного територіального покриття та значного зниження витрат на грошові перекази. Особливо це стосується міжнародних переказів і невеликих сум. Наприклад, комісії за переклад 100 рублів може скласти 250 рублів. А в деяких країнах Африки більш поширені платежі за допомогою мобільних телефонів і передплачених сервісів, ніж банківські послуги.

Для використання криптовалюта не потрібно розгортати дорогу інфраструктуру. У найпростішому випадку досить встановити легкий гаманець на свій смартфон і вже можна приймати і відправляти платежі. Це цілком достатня умова для охоплення тих соціальних верств, які не користуються на даний момент банківськими послугами.

При цьому немає поділу на міжнародні та місцеві платежі, вартість транзакції від цього не залежить. Можна навести аналогію з міжміським телефонним зв'язком і інтернет-месенджера типу Skype. Вони дозволяють здійснювати через Інтернет дзвінки значно дешевше, дозволяє проводити відео зв'язок, конференції та має низку інших переваг. Аналогічно, електронне листування свого часу замінила традиційну паперову пошту. Так само і криптовалюта зараз починають замінювати деякі традиційні, але застарілі платіжні інструменти.

15. Позбавлення від посередників, таких як банки-кореспонденти

Що зменшує час на транзакцію, вартість транзакції, а також знижує ризик виникнення помилок.Децентралізація, P2P взаємодія.

16. Повний контроль над своїми засобами

Найчастіше керувати вашим майном без вашої згоди не можна, це переслідується по закону. Але, як тільки ви продали своє майно, тобто обміняли його на гроші, вступають в гру нові правила. Вашими грошима управляти можна. В тому числі, цілком законно. Можна заблокувати ваш банківський рахунок, можна відкликати транзакцію. Без будь-якого повідомлення інвестувати ваші гроші, або віддати комусь під відсотки. Інформація про гроші на рахунку - не більше ніж запис, що банк їх вам повинен, контролю над ними у вас вже немає.

Найважче подібні маніпуляції проводити з готівкою, але, навіть не чіпаючи їх у вашій кишені, банки можуть зменшувати їхню купівельну спроможність, емітуючи нові гроші. По суті - розмиваючи вашу частку володіння. Наприклад, 3 місяці тому ви могли на певну суму купити ноутбук, а сьогодні тільки калькулятор. Всі вже звикли і не звертають на це уваги, термін "інфляція" відомий навіть далеким від економіки людям. Хоча, якщо хтось забере у вас ноутбук, а натомість залишить калькулятор - це викличе мінімум обурення.

Таким же чином, направляючи емісію певним групам осіб або організацій, можна перерозподіляти багатства, навіть не залазячи в кишеню конкретним громадянам.

З Bitcoin такі маніпуляції неможливі, зважаючи на обмеженість емісії та відсутності управління чужими коштами. Транзакції неможливо відкликати, ваш рахунок не можна заморозити.

17. Недоторканність приватного життя

Відсутність фінансової цензури. Вам не можуть заборонити комусь передавати кошти або від кого-то їх отримувати. Тільки ви є господарем своїх грошей.І навіть в більшій мірі, ніж при роботі з готівкою. Також вас ніхто не може обмежити в кількості гаманців і адрес, ви можете їх заводити стільки, скільки вам потрібно. Хоч за новою адресою для кожної транзакції.

18. Усунення непрозорості

Зараз при перевірках балансів на банківських рахунках нерідко можна знайти невеликі невідповідності в меншу для клієнта сторону. При зверненні на підтримку найчастіше з'ясовується, що це був який-небудь технічний овердрафт при знятті коштів. Навіть якщо овердрафт клієнт собі відключив. Найчастіше при міжнародних перекладах банки або платіжні системи автоматично конвертують гроші за своїм, далеко не самому вигідному курсу. Іноді навіть проходять подвійні конвертації, коли кошти конвертуються в місцеву валюту, а потім знову в валюту, в якій був номінований переклад.

В криптовалюта такого немає. Комісія, якщо вона взагалі потрібна, вказується до здійснення транзакції, ви заздалегідь її знаєте і точно розумієте скільки отримає приймаюча сторона.

19. Контроль там, де необхідно

При бажанні можна прив'язати певні адреси до конкретних людей або організаціям для контролю фінансових операцій. Наприклад, так можна зробити з держ. установами для контролю цільового витрачання коштів.

20. Можливості блокчейна

Технології криптовалюта можна поєднувати з іншими, витягуючи додаткові плюси. Наприклад, блокчейн можна використовувати для деценралізованного управління правами, реєстрації угод, створення альтернативних незалежних систем обліку. Можна значно здешевити нотаріальні послуги, спростити, автоматизувати або навіть ліквідувати деякі застарілі організації типу паспортних столів.Деякі банки зараз експериментують із заміною SWIFT на блокчейн. Розробляються децентралізовані сервіси для зберігання інформації, захищених комунікацій та інших сервісів. В тому числі, це ще й нові можливості для бізнесу.

На закінчення

Хочеться додати, що джин із пляшки вже випущений, тому його при всьому бажанні не запхати. Вартість створення нової криптовалюта або зміни вже існуючої незрівнянно нижче боротьби з нею. Не варто недооцінювати можливості держав, у них, безумовно, при бажанні вистачить сил для знищення того ж Bitcoin в його теперішньому вигляді. Однак, дуже просто змінити його код, ускладнивши завдання атакуючим, і знову запустити мережу. При цьому навіть можна використовувати старий Blockchain на позначку часу до атаки, тобто всі баланси користувачів залишаться колишніми. Це не вимагає великих тимчасових або фінансових витрат, на відміну від атаки на мережу. Так що рано чи пізно, але ці технології займуть свою нішу в нашому повсякденному житті. Ласкаво просимо в майбутнє!