1Protocol - платформа валідаторскіх пулів Ефіріума після переходу на PoS

Команда колишніх співробітників Стенфордського Університету представляє 1protocol - платформу, об'єднуючу токени і вільні комп'ютерні потужності учасників в пули для спільної роботи в протоколах Ефіріума, що вимагають внесення депозитів, яскравим, але не єдиним прикладом яких є Casper . Користувачі 1protocol зможуть отримувати процентний дохід на свої маркери, в той час як вільні комп'ютерні потужності будуть виконувати роботу для PoS протоколів без внесення валідаторскіх депозитів.

Протоколи Ринку

Ефіріум, IPFS, і Truebit - ось приклади протоколів, що дозволяють учасникам спільноти Ефіріума купувати цифрові послуги за допомогою криптовалюта без посередників. Наприклад, користувачі Ефіріума виплачують Майнер ефір за послуги зі створення блоків і підтримку консенсусу. У децентралізованої мережі зберігання файлів IPFS, користувачі платять робітникам (workers - учасники, що надають простір для зберігання даних) в Filecoin - нативних токенах IPFS, за зберігання даних. Truebit - платформа верифікованих обчислень поза основним блокчейна, що знаходиться поки на альфа-стадії. Кожен з цих протоколів включає в себе децентралізовані ринкові майданчики цифрових сервісів. Хуан Бенет (Juan Benet), засновник IPFS, використовує термін Протоколи Ринку.

Протоколи Ставок

Для того, щоб анонімні працівники виконували свої функції сумлінно, Протоколи Ринку використовують фінансове стимулювання: вони мотивують працівників, винагороджуючи їх за дотримання правил, або вимагаючи від них внесення депозитів, які можуть бути конфісковані, якщо працівник діє несумлінно.Протоколи Ринку, що використовують обидві стратегії називаються протоколи Ставок і в якості прикладів можна назвати Casper, Filecoin, Truebit.

На першому етапі, ці протоколи будуть обслуговувати децентралізовані мережі машин, що працюють в наступних областях:

  • зберігання файлів;

  • обчислення;

  • створення блоків.

Одні смарт-контракти Ефіріума збирають в пули капітал, а інші - обчислювальні потужності. Такі пули називаються "Віртуальні працівники" (Virtual workers).

Взаємодія учасників платформи забезпечують CRED - токени Ефіріума стандарту ERC20, нативні токени платформи.

Області застосування 1protocol

Команда проекту вважає, що багато власників токенов не володіють обладнанням і знаннями, необхідними для підтримки повних вузлів мережі, а інші не можуть покластися на надійність каналів зв'язку, що не дозволить їм стати повноправними учасниками Протоколу Ставок. У той же час, оскільки Протоколи Ставок вимагають внесення депозитів, багато потенційні працівники не зможуть використовувати свої простоюють комп'ютерні потужності. 1Protocol об'єднує ці дві сторони і дає можливість власникам токенов і власникам обчислювальних потужностей спільно працювати в рамках Протоколів Ставок.

Майбутнє

Casper, Filecoin і Truebit - це тільки перші приклади протоколів Ставок, службовці для продажу цифрових сервісів: засновники 1protocol вважають, що такі протоколи стануть домінуючими в економіці цифрових послуг.

Дорожня карта проекту включає в себе наступні етапи:

  • Травень 2017 - анонс проекту.

  • Липень 2017 - Випуск Мінімального Робочого Продукту (МРП): смарт-контракти 1protocol і 1client - клієнтське ПЗ, що служить інструментом взаємодії між Операторами (смарт-контрактом пулу) і Капіталістами (власниками токенов, які делегують капітал в пули).

  • Кінець 2017 - поширення токенов CRED.

  • Реліз протоколу Serenity (Наступний етап після Metropolis, з переходом на PoS) - Віртуальний Працівник для Casper: Майнінг та інвестування в PoS.

  • Дата не визначена: графічний інтерфейс користувача 1client і панель управління (dashboard).

  • Дата не визначена: Віртуальні працівники для Snow, Truebit, Gnosis, Raiden та інших проектів.

Висновок з приводу анонса проекту

Слід зазначити критичну залежність проекту 1protocol від впровадження релізу Serenity з протоколом PoS Casper, тому, поки немає офіційної дати релізу Serenity з підтвердженням 100% переходу на PoS, дорожня карта 1protocol залишається розпливчатою.

Проте, рішучість розробників надати МРП в середині 2017 року дозволяє розраховувати на успіх проекту, в разі, якщо перехід на POS пройде успішно. Ще один позитивний момент: що команда веде розробки власними силами, не покладаючись на зовнішнє фінансування у вигляді ICO, хоча механізм поширення токенов CRED в дорожній карті поки не розкритий. У будь-якому випадку, залишається сподіватися, що до виходу МРП, терміни виходу релізу Serenity стануть більш конкретними, ніж зараз.

Біла Книга 1protocol (англ.)