12 Передбачень для Фінтех на 2016 рік

Минуло всього два роки з початку бурхливого розвитку напрямку Фінтех (FinTech, технічні інновації в фінансах), а стартапи в цій сфері вже оцінюються в кілька мільярдів доларів. Більш того, вкладення в цю сферу постійно ростуть, і вже представники традиційного банкінгу намагаються не відставати. Від ангелів-інвесторів до розробників, які зазвичай залишаються за лаштунками процесу, всі захоплені новим поняттям Фінтех.

І можна з упевненістю говорити, що 2016 рік буде роком нового злету Фінтех.

Комерційне кредитування, нові проекти на стику фінансів і технологій, а також зміна самого способу, яким більшість з нас керує своїми грошима - всі ці новини будуть супроводжувати нас і в 2016 році. Тут зібрані 12 передбачень, наданих лідерами фінансових інновацій.

1 Біометрична безпеку стане переважаючою

"Якщо ви ще не використовуєте відбиток пальця для доступу до своїх пристроїв або даними, то швидше за все, найближчим часом почнете робити це", говорить Іл Сун Ю, директор Capital One щодо захисту інформації.

Слова Іл Сун Ю також підтверджує опитування, зроблений на замовлення банку Lloyds Bank в серпні 2015 року. В ході опитування кожен п'ятий підтвердив, що збирається почати використовувати біометричні технології до 2025 року.

2 З'явиться злодійство біометричних даних

Хоча ця проблема не належить виключно до FinTech, її, звичайно ж, варто згадати. Особливо, якщо біометрія збирається розвиватися в 2016 році. Використання таких інструментів, з одного боку, прибирає необхідність використання все більш складних паролів.З іншого боку, нові технології сприяють розвитку біометричного злодійства. У січні 2016 року аналітики Wynyard Group вказали на цю проблему.

3 Менше готівки, більше безконтактних платежів

Біометрія не єдина область, з приводу якої згодні Іл Сун Ю і Lloyds Bank. Вони також стверджують, що все більшого розвитку отримають безконтактні платежі, а готівкові гроші практично вийдуть з обігу не більше ніж через п'ять років.

4 Все більше продавців стануть приймати платежі з мобільних пристроїв

Магазини роздрібної торгівлі, а також Інтернет-магазини все ширше використовуватимуть платежі з мобільних пристроїв. Це спосіб протистояти все більш розвиненому шахрайства з банківськими картами.

5 Виникне уніфікована система мобільних платежів

В посудній лавці Фінтех є свій слон: різні пристрої в різних країнах використовують свої фінансові програми та інструменти. Необхідно все привести до єдиного знаменника.

6 Штучний інтелект на ринках капіталу

Спеціаліст з венчурного фінансування Паскаль Був'є пророкує, що як мінімум одна велика біржа почне використовувати самообучающиеся системи в найближчі 12 місяців. Такі машини отримають розвиток і на ринках страхування і інформаційної безпеки.

7 Більше стартапів в страхової індустрії

Як Був'є, так і гуру Фінтех Кріс Скіннер пророкують появу в 2016 році як мінімум сотні компаній, які будуть ставитися до страхової індустрії.

8 Кредитування побачить більше інновацій

2016 повинен стати цікавим роком для кредитування, нові стартапи будуть з'являтися практично з нізвідки. Багато з них профінансують лідери банківського сектора.

9 P2P кредитування і краудфандінг піддадуться регулювання

До сих пір багато великі платформи кредитування уникли регулювання, чіпляючи свій візок до коня Фінтех замість того, щоб визначити свою фірму в якості прямого постачальника фінансових послуг. Особливо в США краудфандінг, P2P кредитування і нові ідеї в комерційному секторі кредитування натраплять на посилену перевірку і регулювання.

10 Серйозні інвестиції в банківську справу з веб-гігантів

Авторитетний FinTech провісник Давид Гіором каже, що Google, Apple, Facebook і Amazon серйозно займуться фінансовими послугами. Новини про це ми побачимо в найближчі місяці.

11 Розвиток торгівлі через соціальні мережі

Все більше людей стануть робити покупки безпосередньо через платформи соціальних мереж.

12 Ми почуємо похоронний дзвін по біткоіни

Але з цим ще можна посперечатися ...