11 Найбільших фігур кріптовалютного бізнесу

У той час, як критики як і раніше сумніваються в перспективах цифровий валюти, є група людей, впевнених в майбутньому біткоіни: це венчурні інвестори. У минулому році вони закачали в проекти, пов'язані з блокчейном і біткоіни, близько 1 мільярда доларів США. І це при відсутності додатка, яке дійсно зацікавило б звичайного користувача.

Також в банківському секторі високий інтерес до використання блокчейна окремо від біткоіни. І це при тому, що 57% опитаних керівників банків не вірять в перспективи технології блокчейна в світі фінансів. Зараз кріпнейшіе діячі світу блокчейна і біткоіни не кожен день з'являються на перших шпальтах, але все ж вони досить популярні. Yahoo Finance представила свій рейтинг з 11 найвідоміших фігур кріптовалютного бізнесу.

1. Марк Андріссен, Andreessen Horowitz

Всім, хто займається біткоіни, знайома прізвище Андріссен. Це один із засновників Netscape, учасник ради директорів таких компаній, як Facebook і eBay, автор статті для "Нью-Йорк Таймс", сміливо заголовком "Чому біткоіни має значення?" Ще він щедро ділиться новинами індустрії зі своїми читачами в Twitter, яких вже більше 500 000.

2. Баррі Зільберт, Digital Currency Group

У 2004 Баррі Зільберт заснував компанію SecondMarket, де інвестори можуть купувати акції непублічних компаній. У минулому році він продав цю компанію Nasdaq і заснував Digital Currency Group - найбільшу інвестиційну компанію в біткоіни і блокчейн стартапи. Його інвестиції зроблені в 75 різних фірм.Серед них і ведучий сайт новин Coindesk, і перший легально діючий фонд для інвестицій в криптовалюта - Bitcoin Investment Trust.

3. Блайт Мастерс, Digital Asset Holdings.

Блайт Мастерс є королем (або правильніше сказати, королевою) кріптовалютного світу. Тридцять років роботи на керівних постах в консорціумі JPMorgan надихнули її на створення свого підприємства, Digital Asset Holdings. І компанія Мастерс отримала $ 60 мільйонів фінансування. Це не єдина жінка, яка створила мільйонний статок на біткоіни. Можна назвати ще Кетрін Ніколсон, невеликий стартап BlockCypher якої отримав фінансування $ 3. 5 мільйона, і Елізабет Россілло, главу африканського платіжного підприємства BitPesa.

4. Девід Раттер, R3 CEV

R3 - приватна фірма, яка створила консорціум Distributed Ledger Group для банків, зацікавлених в дослідженні технології блокчейна. Уже бере участь більше 40 банків, включаючи Банк Америки (BAC), Citi ©, Deutsche Bank (DB) і Wells Fargo (WFC). І в цьому місяці R3 оголосив про великому тесті онлайн-блокчейнов для банків за допомогою Chain, Ethereum, і IBM. R3 привернув установи, участь яких може оформити абстрактне поняття "blockchain для банків" в реальні програми.

5. Адам Бек, Blockstream

Майнінг біткоіни базується на методі proof-of-work, вперше застосований в сервісі Hashcash, а він створений саме Адамом Беком. Зараз Бека можна часто почути в дебатах з приводу розміру блоку біткоіни, і до його голосу прислухаються учасники ринку.

Досвід в бізнесі (він працював консультантом Nokia) і в науці (у нього є ступінь доктора філософії) робить його унікальним людиною. Рід Хоффман, впливовий співзасновник LinkedIn (LNKD), зробив особисті інвестиції в Blockstream на $ 21 млн, а в цілому компанія Blockstream отримала від інвесторів $ 76 мільйонів.

6. Брайан Армстронг, Coinbase

Коли Coinbase, один з найбільш ранніх стартапів біткоіни, отримав $ 75 мільйонів фінансування в січні минулого року, це було найбільшою інвестицією в криптовалюта (сума потім була перевищена 21 Inc.) Coinbase, який отримав загальне фінансування більш $ 107 мільйонів, залишається можливо найвідомішим стартапом в світі біткоіни.

7. Джессі Пауелл, Kraken

Керівництво кріптовалютной біржі Kraken знаходиться в Сан-Франциско, в той час як діяльність здебільшого ведеться в Європі.

8. Венсес Казарес, Xapo

Він створив один з перших комерційно успішних програмних гаманців для біткоіни. Казарес зробив, напевно, більше всіх для популяризації цифрової валюти в Кремнієвій долині. І $ 40 мільйонів фінансування Xapo підтверджують це.

9. Баладжи Шрінівасан, 21 Inc.

Баладжи Шрінівасан, співзасновник і генеральний директор 21 Inc, є також членом ради директорів Andreessen Horowitz.

10. Віталік Бутерін, Ethereum

Ethereum - це альтернатива біткоіни і платформа для "розумних контрактів". Багато хто вірить, що це більш функціональна альтернатива. 22-річного Бутеріна часто називають вундеркіндом.

11. Брати Кемерон і Тайлер Вінклвосси

"Олімпійські веслярі" по-справжньому прославилися, коли пред'явили позов Facebook. Співзасновник Марк Цукерберг заплатив їм $ 65 мільйонів. З тих пір вони прагнули проявити себе як підприємці, і вони вибрали для себе біткоіни. Їх біржа Gemini поки не набрала більшу базу користувачів. В середньому, 338 000 $ торгового обороту в день, що не можна порівняти навіть з Kraken, яка торгує щодня на $ 1. 3 мільйони. А їх головна надія, Winklevoss Bitcoin Trust, який повинен вийти на біржу Nasdaq, все ще чекає дозволу наглядового органу.