10 Сайтів для моніторингу мережі біткоіни

Простір біткоіни дуже велике, і часом від наших очей приховано багато з того, що відбувається в мережі. На щастя для прихильників криптовалюта, існує безліч інструментів моніторингу, які відстежують статистику мережі біткоіни і відображають реальну інформацію. Деякі учасники кріптовалютного спільноти навіть намагаються використовувати цю статистику для складання власних прогнозів.

В цій статті ми обговоримо кілька сайтів, що пропонують статистичну інформацію про мережі біткоіни. Багато з цих онлайн інструментів корисні для відстеження та складання графіків щоденних змін протоколів, а також дають нам уявлення про поведінку криптовалюта. Сюди відносяться різні оглядачі блокчейна, лічильники вузлів і багато інших цікавих аналітичні інструменти, які допомагають нам поглянути на екосистему біткоіни по-новому.

Оглядачі блокчейна

Оглядачі блокчейна допомагають користувачам біткоіни ідентифікувати всі транзакції, що відбулися в мережі з моменту виникнення розподіленого реєстру криптовалюта. Спочатку таких оглядачів було дуже мало, але в міру зростання мережі біткоіни їх кількість збільшилася.

Blockchain. info

Blockchain. info на сьогоднішній день найстаріший оглядач блокчейна. Користувачі можуть ввести адресу біткоіни і переглянути його вміст, ідентифікатори транзакцій, а також отримати уявлення про всі транзакції в мережі. На сайті містяться дані про сплачені за транзакцію комісіях, висоті блоку, в який включена транзакція, кількості підтверджень і багато іншого.

Крім цього, на сайті представлена ​​величезна кількість статистичних даних і графіків. У розпорядженні користувачів є інформація про блок, Майнінг, статистикою криптовалюта і різних діях в мережі. Найбільшим попитом користується інформація про ціну біткоіни і середньому розмірі блоку, а також лічильник транзакцій і розмір мемпула.

OXT

Ще один цікавий оглядач блокчейна - сайт під назвою OXT (open exploration tool), що представляє собою дослідний інструмент для аналізa блокчейна. Аналогічно іншим оглядачам блокчейна, OXT може відображати транзакції в мережі біткоіни. Крім того, сайт аналізує різні види поведінки в блокчейне біткоіни за допомогою графіків і інструментів відображення траєкторії. Сюди відносяться терміни їх виконання, що відображають комісійні, транзакції, скрипти та багато іншого. Крім того, в арсеналі OXT є графіки розсіювання, що надають новий погляд на поведінку транзакцій і адрес біткоіни.

До інших популярних оглядачам належать Blockcypher, Insight, Blocktrail і Sochain. Кожен оглядач демонструє дані блокчейна трохи по-своєму, проте в цілому інформація про транзакції однакова.

Графіки статистики мережі

Statoshi. info

На сайті Statoshi. info представлена ​​статистика мережі біткоіни в режимі реального часу. На інформаційних панелях сайту є лічильники вузлів мережі, використання пропускної здатності, оцінки комісій за транзакції, метрики продуктивності системи, інформація пулів пам'яті і багато іншого. Сайт існує вже кілька років, кожна інформаційна панель відображає різні графіки, аналізують певні розділи поведінки мережі та протоколу.

BitcoinWisdom

BitcoinWisdom - ще один графічний сайт, який існує вже досить довго. Представлені на сайті цінові графіки користуються великою популярністю серед користувачів мережі. Цінові графіки BitcoinWisdom відображають вартість криптовалюта на різних біржах, наприклад, Bitstamp, BTCC, Kraken і Bitfinex.

BitcoinWisdom демонструє і інші статистичні дані, наприклад, складність мережі або минулий і поточний хешрейт.

Tradeblock

Ще один сайт, що містить статистичні дані мережі біткоіни, називається Tradeblock. До уваги користувачів пропонується безліч діаграм, що відображають минулий і поточну статистичну інформацію про біткоіни. Інтерфейс сайту містить лічильник мемпулов, здобутих блоків, транзакцій і безліч інших корисних діаграм мережі. Tradeblockтакже здійснює моніторинг блокчейна Ethereum і має в своєму розпорядженні власними оглядачами.

Blockseer

"Відслідковувати біткоіни" можливо і за допомогою сайту Blockseer. Цей інструмент демонструє візуальну інтерпретацію транзакцій мережі, а також зв'язку транзакцій з індивідуальними адресами. Сайт відстежує походження біткоіни і слід його шляхом за допомогою блокчейна, що використовує візуальні діаграми.

Інформація про вузли мережі

Node Counter

Node Counter є аналітичний інтернет-сайт, що відстежує вузли мережі біткоіни. Тут представлені графічні зображення вузлів Bitcoin Core, Classic і Unlimited (BU). Кожна таблиця демонструє різні вузли мережі, а також пули, які повідомили про підтримку альтернативних клієнтів біткоіни і пропозицій щодо зміни розміру блоку. Інформація на Nodecounter представлена ​​у вигляді лінійних графіків і кругових діаграм.

Bitnodes

Заснований стартапом 21 Inc, сайт Bitnodes також часто використовується для вивчення різних графіків і таблиць, що відображають поведінку вузлів мережі біткоіни.На сайті представлений снапшот мережі, а також пошуковий інструмент для перевірки стану вузлів. Bitnodes відображає вузли по клієнтам Bitcoin Core, Classic і Unlimited (BU).

Coin Dance

Ще один дуже корисний інструмент носить назву CoinDance. Він демонструє користувачам різні аналізи і графіки, які стосуються вузлам в мережі. Графічний інтерфейс містить також реалізації різних вузлів з різними видами графіків. CoinDance також користується популярністю в зв'язку з іншими представленими даними, наприклад, обсягом торгів на Localbitcoins і Paxful, або навіть графіками, що відображають думки відомих компаній галузі щодо підтримки Segregated Witness, Emergent Consensus і UASF (BIP 148).

Візуалізація дає новий погляд на мережу біткоіни

Всі ці сайти моніторингу пропонують нам інший погляд на мережу, і у кожного з них, в залежності від поставленої мети, є свої переваги. Інформація, яка надається за допомогою даних інструментів, може поліпшити наші відносини з мережею, надавши краще розуміння того, що відбувається. У деяких випадках графічне відображення є найкращим методом інтерпретації функціонування мережі та поведінки протоколів.