10 Проектів на блокчейне в музичній індустрії

Останнім часом блокчейн, спочатку створений як фінансова технологія для функціонування криптовалюта біткоіни, починає користуватися попитом в самих різних областях діяльності. Прихильники блокчейна стверджують, що завдяки йому можна не тільки позбутися від посередників і усунути багато недоліків бізнесу, а й контролювати прибуток і успіх проекту.

Британський Міддлсекскій університет (Middlesex University) підготував доповідь, де наводяться способи застосування блокчейна поза банківським сектором, одним з яких є музична індустрія. Наприклад, блокчейн здатний створити єдину базу зберігання музичних творів, розмістивши в загальному доступі контактну інформацію правовласників і умови використання творів.

Технологія розподілених реєстрів сприяє оптимізації виплат авторських гонорарів, забезпечення високої швидкості мікроплатежів і низькою комісії при оплаті роялті (авторський гонорар, належний власникові авторських прав, що належить іншій особі інтелектуальної власності) в кріптовалютном форматі.

Блокчейн забезпечує наявність прозорості при виконанні кожної платіжної операції без наявності контролює третьої сторони, що підвищує рівень довіри з боку інвесторів, створюючи тим самим додаткові джерела фінансування виконавців. Уже сьогодні створені проекти на блокчейне, які поки маловідомі широкому загалу, але здатні в найближчому майбутньому модернізувати всю музичну індустрію.

Деякі з них:

  1. Платформа Bittunes створює р2р-технологію для хостингу файлів. Вона дозволяє незалежним артистам ділитися своєю творчістю з фанатами безпосередньо. Платіжні операції здійснюються біткоіни. Android-додаток самофинансируемого проекту працює з 2013 року. Керуючий директор компанії Саймон Едхаус (Simon Edhouse) називає проект "радикальною зміною способу використання технології, який дозволяє звичайним людям заробляти гроші, ставши новим каналом поширення оцифрованої музики".
  2. Платформа Ujo Music - це своєрідна розподілена інфраструктура для креативних компаній. Завдяки блокчейну база даних і правобладателей прозора і децентралізована. Виплата гонорарів здійснюється безпосередньо за допомогою розумних контрактів і криптовалюта Ether. Здійснює свою діяльність з 2015 року.
  3. Засновник музичної платформи PledgeMusic Бенжі Роджерс (Benji Rogers), творець блокчейн-проекту Dot. blockchain. , Працює над пошуком рішення, яке дозволить прикріплювати до файлів формату MP3 або WAV інформацію про власників авторських прав і способах зв'язатися з ними. За рахунок відкритого протоколу, обліку ліцензій та технології блокчейна Dot. blockchain створить чесний і прозорий спосіб комерціалізації мистецтва. При цьому від 5% до 25% прибутку автори проекту збираються жертвувати на потреби навчальних музичних закладів.
  4. PeerTracks - один з перших блокчейн-сервісів для любителів музики, так звана система торгівлі акціями виконавця, призначена для пошуку останніх і реалізації їхніх творів. В основі функціонування сервісу - технологія блокчейна MUSE.
  5. Блокчейн-стартап Stem привернув фінансування в розмірі $ 4, 5 млн.Користувачі проекту мають можливість завантажувати свою музику і відео на YouTube, Spotify, Apple Music, Soundcloud, стежити за використанням своїх творів і справедливо розподіляти заробіток відповідно до запрограмованими смарт-контрактами.
  6. Проект Colu є так званим інструментом для побудови блокчейн-додатків: продажу квитків, фінансових транзакцій, захисту авторських прав. Співпрацює з музичною компанією Revelator, яка використовує рішення проекту Colu для створення клієнтського API, призначеного для управління правовими відносинами.
  7. Функціонал блокчейн-платформи Waves надає можливість користувачам випускати власні маркери, які є еквівалентом будь-яких активів. Використання платформа дозволяє музикантам організувати повноцінну краудфандінговую кампанію.
  8. Платформа Blokur побудована на блокчейн-рішенні, яке дозволяє виключити посередників і забезпечувати надходження грошових коштів безпосередньо виконавцю, максимально дешево, швидко і ефективно.
  9. Нью-йоркський стартап Smilo використовує потенціал блокчейна для створення трейдингової платформи для музичних фанатів. Модель ціноутворення заснована на алгоритмі, що використовує змінну попиту і пропозиції. Вартість контенту збільшується з кожною проданою одиницею.
  10. Стартап Mediachain сфокусований швидше на фотографії, ніж на музиці. Проект використовує блокчейн для підтримки глобальної бази авторських прав на зображення. В тому числі, технологія дозволяє відстежувати переміщення зображень по соціальним мережам. За словами засновників Mediachain, проект може бути використаний і для відстеження переміщення музичних творів.

Поки існує не так багато проектів використання блокчейна в музичній індустрії. Проте, нові платформи поступово розкривають його потенціал. Завдяки цьому ті, хто має безпосереднє відношення до музичної індустрії стануть основними одержувачами прибутку, оскільки будуть повноправними власниками своєї власності і зможуть чесно отримувати віддачу від своїх праць.